5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 101-102-103-104-105-106. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayati Ogretmeni

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Peygamberimizin Hayatında Namaz Cevapları Sayfa 101, 102, 103, 104, 105, 106


 Peygamberimizin Hayatında Namaz Metni Cevapları


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 101 Cevapları

Soru : Niçin namaz kılarız? Bu konudaki düşüncelerinizi açıklayınız.


Cevap :

Namaz dinimizin direği konumundadır. Allah’ın emri olan namaz boynumuza yazılan bir borçtur. Namaz kılacağımız zaman Allah’ın huzuruna çıkarız.

Ona olan bağlılığımızı, inancımızı namaz sayesinde göstermiş oluruz. Namaz bizleri huzura götürür. Allah’a elimizi açacağımız zaman ona şükredeceğimiz zaman namaz kılarken yapmayı tercih ederiz. Çünkü onun huzurunda olduğumuz için daha yakın hissederiz kendimizi. Bundan dolayı namaz insanlar için önemli bir ibadettir.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 106 Cevapları

Soru : Aşağıdaki şemayı sınıfınızda arkadaşlarınızla değerlendiriniz.


Cevap :

Şemada verilen namaz ile ilgili sözler bizler için geçerlidir. Namaz Allah’ın bize emrettiği bir ibadettir. Namaza her durduğumuz da Allah’ın huzuruna çıkarız. Bu da bizim ona olan inancımızı bağlılığımızı gösterir. Namaz dinimiz için önemli bir ibadettir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 101-102-103-104-105-106. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Namaz kılmak biz Müslümanlara farz kılınmıştır bir günde beş vakit farz namazımızı düzgün bir şekilde kılmak Müslümanların gerekliliği arasında yer alıyor Ayrıca namaz kılmak islamın şartları arasında yer alıyor. Müslümanlar namaz kılarak allah'la iletişim kurar ibadetlerini tamamlar ve dua yoluyla birçok isteklerini ve sıkıntılarını paylaşırlar peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem 7 yaşınıza gelmiş bir çocuğun yavaş yavaş namazı alıştırılması gerektiğini söyler daha sonra ergenlik çağına varmış bir çocuğun tam olarak namazların farz kılındığını biliyoruz namazlar biz Müslümanlığın direğidir namaz ibadetlerin başında yer almaktadır namaz kıldığımı zaman vaktinde kılmak düzgün kılmak adresinizi düzgün bir şekilde almak namaz kıldığımı zaman bulunduğunuz ortamın temiz olması kıyafetlerinin temiz olması namazımızın güzel bir şekilde kalmamıza sebep verecektir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!