5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 129-130. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayati Ogretmeni

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Hadis Öğreniyorum Cevapları Sayfa 129, 130


Hadis Öğreniyorum Metni Cevapları


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 129 Cevapları

Soru : Ashab-ı kiramı neden sevmeliyiz? Belirtiniz.


Cevap : Peygamber Efendimize iman ederek O’nu gören ve Müslüman olarak ölen kimselere denir. Dinimizin bu zamana kadar gelmesini sağlayan, zorluklara göğüs geren kişileri sevmemiz gerekir.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 130 Cevapları

“İnsanların en hayırlıları benim asrımda yaşayanlardır. Sonra ondan sonra gelenler, sonra da ondan sonra gelenlerdir.” Buhârî, el-Câmiu’s-Sahih, Fedâilü’s-Sahabe, 1.

Soru : Yukarıdaki hadisi yorumlayınız. Bu hadisten hangi ilke ve değerleri çıkarabiliriz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Peygamber efendimizin zamanında yaşayanlar daha çok onun yolundan gitmektedir. Zaman ne kadar ilerlerse bir o kadar da peygamber efendimizin ilkelerinden uzaklaşmaktayız.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 129-130. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Hayatımız boyunca belirli günlerde bir hadis edinmek ve o hadisi hayatımıza uygulamak Müslümanlar için önemli bir etkisi olacaktır örneğin yemekten önce ve yemekten sonra ellerimizi yıkamak dişlerimizi misvaklamak veya fırçalamak kişisel bakımımız için bahsedilmiş hadisler arasında yer almaktadır Ayrıca namaz kılmak oruç tutmak haramdan uzak kalmak anne babaya saygılı olmak çevremizdeki akrabalarımıza ve komşularımıza hoşgörülü davranmak hadis-i şeriflerde yer alıyor bunları uygulamak Müslümanların çok güzel bir hayat sürmesine yardımcı olacaktır
Merve
Ashabı ikram peygamber efendimize iman etmiş Peygamberimize mücadele etmiş Müslümanlığı yaymak için mücadeleler vermiş ve Müslümanlık dini için çabalar harcamış insanlara denilmektedir. Ashabı ikramı sevmeli ve örnek almalıyız çünkü Müslümanlıkta çaba harcamış ve örnek olmaya hak kazanmış insanların hepsi kıymetlidir peygamber efendimiz de onlardan her zaman övgü ile bahseder. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem ashabı ikramı hadislerinden ve kurani ikramdan birçok hal ve davranış ibadet öğreterek birçok Müslüman yetiştirmesine sebebiyet vermiştir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!