5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 18-19-20. Sayfa Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 18-19-20. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Annesi İle Geçen Yıllar Cevapları Sayfa 18, 19, 20


Annesi ile Geçen Yıllar Metni Cevapları


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 20 Cevapları

Bir adam, Resulullah’a (s.a.v) gelerek ‘Ey Allah’ın Resulü! İnsanlar içinde kendisine en iyi davranmam gereken (en önce gelen kişi) kimdir?’ diye sordu. Resulullah (s.a.v) ‘Annendir.’ buyurdu. Adam ‘Ondan sonra kimdir?’ diye sordu. Resulullah (s.a.v) yine ‘Annen.’ buyurdu. Adam “Ondan sonra kim gelir?” diye sordu.

Resulullah (s.a.v) yine ‘Annen.’ buyurdu. Adam tekrar “Ondan sonra kimdir?” diye sordu. Resulullah (s.a.v) bu kez ‘Baban.’ cevabını verdi. Bir başka gün yine ‘Ey Allah’ın Resulu! Kendisine en iyi davranılması gereken öncelikli kişi kimdir?’ diye aynı soruyu sorunca Resulullah (s.a.v) şöyle cevap verdi: ‘Annen, sonra annen, daha sonra yine annen; sonra baban; sonra da sana en yakın olan akraban!’”
(Buharî, Edeb, 2; Müslim, Birr, 1-2.)

Soru : Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) yukarıdaki hatırada bize hangi mesajı veriyor? Sınıfta arkadaşlarımızla konuşalım.


Cevap : Annelerin hayatımızdaki önemini anlatmak istemiştir. Annelerin bizler üzerinde büyük emekleri vardır. Onların haklarını ödeyemeyiz. Onları her zaman önce tutmamız gerekir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 18-19-20. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem dünyaya gelmeden önce babasını kaybetmiştir peygamber efendimiz çok küçük yaşta ise annesini kaybetmiştir annesinin adı Hz Aminedir. Hz Amine peygamber efendimizi hamileyken rüyasında çok güzel bir Rüya görmüş ve gelecek olan çocuğun peygamber müjdesiyle geleceğine biliyordu peygamber efendimiz çok küçük yaşta annesini kaybettikten sonra dedesinin yanında yaşamaya başlamıştır bu konuda verdiğiniz cevapları ve bilgileri çok beğendim peygamber efendimizin hayatında öğrenirken beğeni bilgiler edinirken bana çok yardımcı oluyorsunuz peygamber efendimizin çocukluk hayatı ve aile hayatını öğrenmek beni çok mutlu ediyor verdiğiniz cevaplara da çok beğeniyorum
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak