5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayati Ogretmeni

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Peygamberimizin Mekke ve Medine Yılları Cevapları Sayfa 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45


Peygamberimizin Mekke ve Medine Metni Cevapları


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 32 Cevapları

Soru :  Mekke ve Medine, biz Müslümanlar için neden önemlidir? Bu konuyla ilgili görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Mekke ve Medine İslam dininin doğup yayıldığı yerlerdir. Bu iki yer İslam dininin kutsal yeridir. Ayrıca peygamber efendimizin yaşadığı topraklardır. Bundan dolayı Müslümanlar için büyük önem taşır.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 38 Cevapları

Soru :  Yukarıdaki bilgiler ve Peygamberimizin (s.a.v.) sözü, vatan sevgisi ve vatana bağlılık konusunda bize nasıl yol gösterebilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Peygamber efendimizin doğduğu yer Mekke’dir. Fakat İslam dinini yaşarken çok sıkıntı çekmiş artık canı ve İslam dinine mensup olan kişilerin canı, malları tehlikeye girdiği için hicret etmek zorunda kalmıştır. Oralar da İslam dinini yayarak geri vatanına dönmüştür. Bizler buradan anlayacağımız üzere vatanımızı bizim için çok önemli her ne olursa olsun vatanımızı bırakmamamız gerekir.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 41 Cevapları

Soru :  Uhud Savaşı’nda Ayneyn Tepesi’ndeki okçuların yerlerini terk etmesinin sonuçları neler olmuştur? Uhud’da yaşanan bu olay, bize hangi mesajları vermektedir? Arkadaşlarınızla tartışınız.


Cevap : Peygamber efendimizi dinlemeyip ganimet toplamak için yerlerini terk etmişlerdir. Bundan dolayı müşrikler bunu fırsat bilerek birçok Müslümanı şehit etmişlerdir. Emre uymadıklarından dolayı savaş kaybedilmiştir. Bu olay bize emirleri dinlememiz gerektiğini göstermektedir.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 44 Cevapları

Soru :  Yukarıdaki olay, bize hangi mesajları vermekte ve Peygamber Efendimizin (s.a.v.) kişiliği hakkında neler düşündürmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Merhametli ve vicdanlı olduğunu göstermektedir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Mekke'de yaşadığı zaman Mekke halkının cehaletinden uzak kalmak amacıyla Hira mağarası'nda kapanmış ve burada Cebrail aleyhisselamın vasıtasıyla peygamberlik olan Müjde edilmiştir peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem peygamber olduğu zaman 40 yaşındaydı Mekke ise Müslümanların ilk doğduğu ortamdır Mekke'de hacer-ül esved'in olması ve burada Müslümanlığın yaygınlaşması çok zor olabilirdi çünkü buradaki halk putlara tapan çok cahil bir kavimdi peygamber efendimiz Müslümanlığı yaymak için birçok zorluklardan ve Buca dillerden geçmiştir daha sonra Medine'ye göç etmek zorunda kalmıştır Medine'de çok büyük bir ilgi ve sevgi ile karşılaşmış burada insanlar onu benimsemiş ve Müslümanların yayılması daha kolay olmuştur
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!