5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 35. Sayfa Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 35. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 2. Ünite Ünitemize Hazırlanalım Cevapları Sayfa 35


2.Ünite Ünitemize Hazırlanalım  Metni Cevapları


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 35 Cevapları

Soru : 1. Allah (c.c), insanlara peygamber göndermeseydi ne olurdu? Sınıfta arkadaşlarımızla fikir yürütelim.


Cevap :

İnsanlar daha çok sapıtır Allah’ı yani bizleri yaratanı bilemezdik. Peygamberler sayesinde  Allah’ın varlığını, birliğini, emir ve yasaklarını, kudretini öğrenmiş olduk. Bizlerde doğru yola peygamberler aracılığı ile gelebildik.


Soru : 2. Güvenilir insan olmak için neler yapmak gerekir? Çevrenizde “güvenilir” olarak bilinen kişilerin özellikleri nelerdir? Gözlemleyelim ve fikirlerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.


Cevap :

Güvenilir bir insan olmak için her zaman doğru ve dürüst olmak gerekir. Verdiği sözleri tutan, her zaman iyi işler yapan kişiler güvenilir insan olurlar.


Soru : 3. Doğru sözlü olmak, insanları ikna etmede bize nasıl fayda sağlar? Sınıfta arkadaşlarımızla tartışalım.


Cevap :

Doğru söyleyen insana herkes daha çabuk güvenir. Yalan söz söyleyene ise doğru bile söylese güvenilir olmaz.


Soru : 4. Çevrenizde adını bir peygamberden almış olan tanıdığınız var mı? Sizce neden ona bu isim verilmiş olabilir? Düşünüp fikirlerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.


Cevap :

Evet kardeşime peygamber efendimizin ismini vermişler. Ona bu ismi vermelerinin nedeni peygamber efendimiz gibi hep doğru yolda olsun, dürüst, yalan söylemeyen, iman eden bir yapıda olmasını istedikleri için vermişlerdir. Peygamber efendimiz her zaman güvenilir bir insan olmuş ve insanlar tarafından takdir edilmiştir. Bu maksatla isim verilmiştir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 35. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Müslümanlık dini hak dindir Müslümanlığın temel esasları olan ve imanın şartları olan tüm şartları uygulamak Müslümanların görevleri ve vazifesidir Müslümanlar sahip oldukları din ve sahip oldukları kutsal kitap sayesinde doğru yolda olmayı ahlaklı olmayı öğrenmişlerdir kur'an-ı Kerim yalnız Müslümanlara değil dünyada bulunan tüm insanlara gönderilmiştir kur'an-ı Kerim'de bulunan ve insanların doğru yola yönelten birçok ayet bulunmaktadır. Ayrıca peygamber efendimizin örnek hayatı hadisleri ve hal ve davranışları Müslümanlar ve tüm insanlara örnek olmayı başarmıştır. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem hayatı boyunca güvenilir olmayı zinadan uzak kalmayı yalan söylemeyi dürüst olmayı tüm insanlara söylemiş ve Müslümanlık beni ile bunu yaygınlaştırılmış tır
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak