5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 87-88-89. Sayfa Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 87-88-89. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Peygamberimizin Beşerî Özellikleri Cevapları Sayfa 87, 88, 89


Peygamberimizin Beşeri Özellikleri Metni Cevapları


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 87 Cevapları

Onlar (bir de) şöyle dediler: ‘Bu ne biçim peygamber? (Bizler gibi) yemek yiyor, çarşılarda dolaşıyor! Ona bir melek indirilmeli, kendisiyle birlikte o da uyarıcı olmalıydı!’” (Furkan suresi, 7. ayet.)

Soru : Peygamberimizin (s.a.v) bizler gibi insan olması, onu örnek almamızı nasıl kolaylaştırmıştır? Sınıfta arkadaşlarımızla konuşalım.


Cevap : Bizler gibi insan olması aynı şeyleri yapmamızı bizim daha da çok inanmamızı sağlamıştır. Çünkü üstün değil o da Allah’ın bir kuludur. Bu yüzden onun yaptıklarını yapmamız zor olmamıştır.


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 89 Cevapları

Soru : Peygamber Efendimizin örnek almamız gereken beşerî özelliklerini listeleyelim


Cevap : Oda evlenmiş, çocuk sahibi olmuştur. Bizler gibi o da insandır. Her zaman doğru yolda olmuş ve dürüst olmuştur. Bu da onu güvenilir bir insan yapmıştır. Bizler de peygamber efendimiz gibi her zaman doğru yolda olmamız gerekir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 87-88-89. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem doğmadan önce babasını kaybetmiş çok küçük yaşta ise annesini kaybetmiştir peygamber efendimiz annesi vefat ettikten sonra dedesinin yanına gitmiş dedesi vefat ettikten sonra amcasını himayesi altında büyümüştür peygamber efendimiz gençlik dönemlerinde güvenilir bir insan olan Emin ismi ile tanınırdı peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Emin ve güvenilir olduğundan dolayı emanetleri ona verilirdi peygamber efendimiz de 25 yaşında ticaretle uğraşırken Hz Hatice ile evlenmiştir çocukları ve torunları olmuş Ayrıca tüm insanların yaşadığı gibi birçok zorluklardan ve hayat şartlarından geçmiş bir beşerdir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak