5. Sınıf Sosyal Bilgiler 102-103-104-105. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık Ders Kitabı


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Sanal Ortamda Güvenlik Cevapları Sayfa 102, 103, 104, 105


Sanal Ortamda Güvenlik Soruları ve Cevapları


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı

Hazırlık Çalışması


Soru : Sanal ortamı kullanırken dikkat edilmesi gereken güvenlik kuralları hakkında neler biliyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Sanal ortamı kullanırken dikkat edilmesi gereken güvenlik kuralları hakkında neler biliyorsunuz? sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Sanal ortam kullanırken çok dikkatli olmak lazım, çünkü günümüzde yaygın olarak kullanılan bir araç olduğu için bu ortamı kötüye veya çıkar in kullanmak isteyen kişiler var. Sanal dolandırıcılık bu sıralar oldukça fazla olduğundan ötürü kişisel veya ailesel bilgileri asla ailemizin izni olmadan paylaşmamanız gerekmektedir. Bunlar şahıs telefonu, ev veya iş telefonu, kimlik bilgileri gibi örnekler verebiliriz.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 105 Cevabı

Soru : Mesafeli alışveriş, güvenli Genel Ağ kullanımı, kimlik hırsızlığı ve sosyal ağ kullanımı konularında uyulması gereken güvenlik kuralları nelerdir? Öğrendiklerinizden yararlanarak defterinize yazınız.


Cevap : Mesafeli alışveriş, güvenli Genel Ağ kullanımı, kimlik hırsızlığı ve sosyal ağ kullanımı konularında uyulması gereken güvenlik kuralları nelerdir? sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Alışveriş yapacağımız siteyi kontrol etmeliyiz güvenli bir siteyse kart bilgilerimizle alışveriş yapmalıyız. Kart bilgilerimizi ve şifremizi hiç kimseye vermemeliyiz.

Bilgisayarımızda antivirüs programları ve güvenlik duvarını  kullanarak korumalıyız.

Kimlik bilgilerimizi hiç kimseyle paylaşmamalıyız.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Dersinin videolu anlatım için 5. Sınıf Sosyal Bilgiler 102-103-104-105. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık Ders Kitabı konusunu izleyebilirsiniz.Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler 102-103-104-105. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Sema
Mesafeli alışveriş güvenli Genel ağ kullanımı kimlik hırsızlığı ve sosyal ağ konularında uyulması gereken kurallara bakacak olursak yabancı ve güvenmediğimi size neleri kesinlikle girmemeliyiz kişisel bilgilerimizi internet sitelerinde paylaşmamalıyız Genel ağ kimlik hırsızlığı ve sosyal ağ konularında uyulması gereken kurallardan bazılarını yukarıda verdim.
Sema
Mesafeli alışveriş güvenli Genel ağ kullanımı kimlik hırsızlığı ve sosyal ağ kullanımı konularında uyulması gereken güvenlik kuralları yabancı ve güvensiz sitelere girmemeliyiz kişisel bilgilerimizi tanımadığımız kişilerle paylaşmamalıyız.
Sema
Mesafeli alışveriş güvenli Genel ağ kullanımı kimlik hırsızlığı ve sosyal ağ konularında uyulması gereken kurallardan bazıları yabancı ve güvenilmez sitelere girmemeliyiz ve kişisel Bilgilerinizi Yabancılarla paylaşmamalıyız.
beşiktaşlı
Anti virus proglamlari indirilmeleri ,kisisel bilgilerimizi paylaşmamalıyız, özel güvenlik duvarları kullanmalıyız yazılımların güncel olduğundan emin olmalıyız
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
5. Sınıf Sosyal Bilgiler 102-103-104-105. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık Ders Kitabı sayfalarının bulunduğu konu sizler için 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık ders kitabının sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.
Sena
Sanal ortamda dolaştığımızda bilmediğimiz programlardan uzak durmalı ve anti virüs programı ile bilgisayarımızı korumamız gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!