5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 110-111-112. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Araştırma Yapıyorum Cevapları Sayfa 110, 111, 112


Araştırma Yapıyorum Cevapları


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 110 Cevabı

Soru : Öğretmeninizin verdiği ödev konularını hangi kaynaklardan araştırıyorsunuz? Ödevinizde yararlandığınız kaynakları belirtiyor musunuz? Neden? Açıklayınız.


Cevap : Öğretmeninizin verdiği ödev konularını hangi kaynaklardan araştırıyorsunuz? Ödevinizde yararlandığınız kaynakları belirtiyor musunuz? Neden? Açıklayınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Öğretmenin verdiği ödev konularını genellikle İnternet ortamında var olan güvenilir sitelerden devletin ve kurumlara ait olan web sitelerinden kitap dergi ve ansiklopedilerden yapıyorum.
Öğretmenimin vermiş olduğu ödevleri internette var olan güvenilir sitelerden kitaplardan ansiklopedi ve güvenilir olan devlet kurumu sitelerinden yapmamın temel sebebi vermiş oldukları bilgilere güvenilir olması ve en iyi şekilde Ödevimi yapmam olduğundan dolayı bu siteleri tercih ediyorum.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı

Sıra Sizde


Aşağıdaki ifadeleri uygun cümlelerle tamamlayınız.


1. Araştırma yaparken yararlandığım kaynakları belirtmeliyim çünkü


Cevap : Araştırma yaparken yararlandığım kaynakları belirtmeliyim çünkü konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Araştırma yaparken yararlandığım kaynakları belirtmeliyim Çünkü araştırmaları yapan kişiye saygı duymak yapmış olduğu emeğin değerini vermek ancak araştırma yapan kişinin kaynaklarından yararlandığım zaman onları belirtmem ile ifade edilebilir.


2. Araştırmalarımda elde ettiğim bilgileri birbiriyle karşılaştırmalıyım çünkü


Cevap : Araştırmalarımda elde ettiğim bilgileri birbiriyle karşılaştırmalıyım çünkü konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Araştırmalarımda elde ettiğim bilgileri birbirleriyle karşılaştırmalıyım Çünkü bilginin doğru ve güvenilir olması çok önemlidir.


Sıra Sizde


Soru : Aşağıda bir kitabın kaynakçası yer almaktadır. Ancak kaynakçadaki kitap, dergi ve Genel Ağ adreslerinin yazımında hatalar vardır. Örnekleri dikkate alarak kaynakçayı düzeltiniz.


Cevap :

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 110-111-112. Sayfa Cevapları Meb Yayınları”


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,7 sinif Sosyal bilgiler 110 111 112 113 Sayfa cevaplari,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 110-111-112. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Öğretmenlerimizin vermiş olduğu araştırma ödevlerini dikkatli bir şekilde yapmak ve bu konuda bilgilenmek ya da doğru bir şekilde defterimize geçirmek elbette ki o konu hakkındaki güzel bilgileri edinmek ve kazanmak için gereklidir öğretmenimizin vermiş olduğu ödevleri genellikle İnternet ortamında güvenmiş olduğumuz sitelerde araştırma yapabiliriz örneğin sizin sitenizdeki cevapları çok beğeniyorum öğretmenimin verdiği araştırma ödevini her zaman Forum sayfa sitesinden yaparak yüksek not elde ediyorum sayenizde vermiş olduğunuz cevaplarla derslerimde başarılı in ve yüksek not alıyorum bu yüzden arkadaşlarımında araştırma yaptıkları zaman bu siteden örnek almalarını faydalanmalarını söylüyorum çok teşekkür ederim.
yusuf
çok güzel bir site ben çok beğendim
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!