5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 56-57. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Geçmişten Günümüze Kültürümüz Cevapları Sayfa 56, 57


Geçmişten Günümüze Kültürümüz Cevapları


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

Soru : Ankara Etnografya Müzesinin genel ağ sayfasını ziyaret ederek sitedeki görselleri inceleyiniz. Verilen görselleri günümüzle karşılaştırınız. Karşılaştırdığınız görsellerin günümüzle bir farklılık oluşturup oluşturmadığını söyleyiniz.


Cevap : Günümüzde de bir farklılık yoktur. Aynı şekilde 15 Temmuz darbe girişiminde tüm insanlar bir araya gelerek milletin bağımsızlığı için mücadele etmiştir.


Soru : Günümüzde bu geleneklerden hangileri devam etmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Günümüzde bu geleneklerden hangileri devam etmektedir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Günümüzde sünnet düğünleri evlenmek için yapılmış olan düğünler ölülerimizin ardından dağıtılan yardımlar ve yapılan mevlütler düğünlerimizdeki at geleneği bayrak geleneği kuşak bağlama gibi birçok gelenek günümüzde halen devam etmektedir.
Bu geleneklerimiz toplum içerisindeki geleneklerimizin nesilden nesile aktarılması açısından büyük önem ifade etmektedir. Ayrıca bu geleneklerimiz ile beraber toplum içerisinde Birlik dayanışma gibi birçok olgunun devam etmesi ve milletin bir arada güçlü olmasını sağlamaktadır.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı

Öğrendiklerimi Uyguluyorum


Soru : Kültürümüzü yansıtan bir konuda, sözlü tarih çalışması yaparak değişen veya aynı kalan unsurları tespit edip arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Kültürümüzü yansıtan bir konuda, sözlü tarih çalışması yaparak değişen veya aynı kalan unsurları tespit edip arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Kültürümüzü yansıtan konulardan bir tanesi de yemeklerimizdir. Türk mutfağı çok geniştir Türkiye’nin içerisinde şehirler arasında bile çok farklılık vardır.
Buda zenginliğin bir işaretidir eski zamandan bu zamana tarım sosyal hayat ve ekonomi gibi durumlar sebebiyle her ne kadar yemeklerin yapılışında ve çeşidinde artış gözlense de eskiden de Türk mutfağı zengin ve herkese hitap Eder şekildeydi.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/5-sinif-sosyal-bilgiler-ders-kitabi-56-57-sayfa-cevaplari-ata-yayincilik html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 56-57. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Büşra
Her zaman forum sayfa cevaplarını tavsiye ederim arkadaşlar öğrenci dostu bir ödev sitesi
Merve
Kültürümüz atalarımızdan kalan en güzel değerdir. Kültürümüzde bulunan kıyafetlerimiz yemeklerimiz misafirperverliğiniz konuştuğumuz dilimiz manevi değerlerimiz dini bayramlarımız düğünlerimiz ve çeşitli birçok etkinliklerimiz elbetteki kültürümüzün bir parçasıdır. Kültürümüz bizi biz yapan bir değerdir kültürümüze sahip çıkmak nesillerimize olduğu gibi aktarmak ve kültürün insan hayatındaki yeri ve önemi her zaman bilinmelidir. Kültürümüzde misafirperverlik ihtiyaç sahiplerine yardım etmek zor durumda kalmış hayvanlara yardımda bulunmak ve doğal çevreyi ve tarihi eserlere sahip çıkmak da vardır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!