5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 104-105 Cevapları


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Ata Yayıncılık Araştırmacı Çocuklar Cevapları Sayfa 104, 105


Araştırmacı Çocuklar Cevapları


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 104 Cevabı

Soru : Öğretmenlerinizin verdiği araştırma görevlerini hazırlarken nelere dikkat ediyorsunuz? Açıklayınız.


Cevap : Öğretmenlerinizin verdiği araştırma görevlerini hazırlarken nelere dikkat ediyorsunuz? Açıklayınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Öğretmenlerinin verdiği araştırma görevlerini hazırlarken araştırmanın en güzel şekilde yapmaya farklı kaynaklardan bilgiler edinmeye öğretmenimin özellikle dikkat etmemi istediği şeylere dikkat etmeye bilgileri düzenli bir şekilde kağıda geçirmeye ve öğretmenime memnun olacağı şekilde bilgiler elde etmeye ve bunları güzel bir şekilde anlaşılır şekilde yazıp ezberlemeye ve benim de bu konuda gerçekten bilgi sahibi olmama dikkat ederim bilgilerin güvenilir ve abla yatkın olması bilimsel seviyede olmasına dikkat eder ve yararlanmış olduğum kaynakların isimlerini Kaynakçı olarak gösteririm ki isteyenler oradan bakabilirsin.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 105 Cevabı

Öğrendiklerimi Uyguluyorum


Soru : Aşağıdaki cümleleri tamamlayınız.


Cevap :
Bir konuyu araştırırken birden fazla kaynaktan yararlanırım çünkü ; kaynaklar hakkında çeşitli bilgiler elde ederek doğruluğundan emin olmam gerekiyor.
Araştırdığım konularda yararlandığım eserleri mutlaka kaynakça bölümünde gösteririm. Çünkü bunu yapmadığımda ; araştırmalar sonucunda bizlerin bu bilgileri elde etmemizi sağlayan kişilerin emeğine saygı duymak gerekir.Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 104-105 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Öğretmenimiz herhangi bir konuda araştırma ödevi verdiği zaman öncelikle bunu arkadaşlarımla veya büyüklerim ile yapmak isterim. Araştırma ödevini yaptığımdan öncelikle konunun ne olduğunu sağlam kaynaklardan araştırarak öğrenirim yapmış olduğum deneyler ve gözlemlerle veya almış olduğum sağlam kaynaklarla araştırma ödevi mi tamamlarım araştırma ödevini yaparken elbetteki doğru kaynaklardan bilgi edinmek en doğrusudur bu sebeple sahip olduğumuz bilgileri her zaman doğru bir şekilde kullanmış olduğunuz kaynaklardan öğrenmeliyiz veyahut büyüklerimizden çeşitli bilgiler alarak bu gibi araştırmaları tamamlayabiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!