5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 11-12 Cevapları


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Ata Yayıncılık Etkin Bir Vatandaşım Cevapları Sayfa 11, 12


Etkin Bir Vatandaşım Cevapları


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 11-12 Cevabı

Soru : Geçen yıl tanıştığınız Sosyal Bilgiler dersinde öğrendiğiniz konuların size sağladığı katkılar neler olmuştur? Açıklayınız.


Cevap : Geçen yıl tanıştığınız Sosyal Bilgiler dersinde öğrendiğiniz konuların size sağladığı katkılar neler olmuştur? Açıklayınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Geçen yıl tanıdığımız olan Sosyal Bilgiler dersinde en çok dikkatimi çeken Demokratik hak ve temel özgürlüklerimizin nasıl kullanılacağı ve bizlere neler kazandırdığı hakkında bilgiler çok büyük bir değer kattığını ifade edebilirim.
Ayrıca sosyal bilgiler sayesinde yer şekilleri iklim şartları coğrafi kazançlar gibi ve ekonomik faaliyetler gibi birçok konuda bilgi edinerek ülkemizin ekonomisi hakkında bilgiler elde ettim.
Bununla beraber geçmişten günümüze kadar yaşamış olan insanların faaliyetleri insanların nasıl bir yaşam tarzına ve toplum içerisine nasıl yaşaması gerektiği hakkında birçok bilgiler ancak Sosyal Bilgiler dersinde elde edebileceğim bilgilerdi.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

Öğrendiklerimi Uyguluyorum


Soru : Sosyal Bilgiler dersinin, etkin bir vatandaş olarak gelişiminize diğer katkıları nelerdir?
Örnekler veriniz.


Cevap : Sosyal Bilgiler dersinin, etkin bir vatandaş olarak gelişiminize diğer katkıları nelerdir? Örnekler veriniz. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Sosyal Bilgiler dersi sayesinde toplum içerisinde nasıl hareket etmemiz gerektiğini öğreniriz. Vatandaşlık haklarımızı öğreniriz. Mesela seçme ve seçilme hakkı bir vatandaşlık hakkıdır.

  • İnsanlara ve çevreye saygı duymayı öğreniriz.
  • Doğayı korumayı, doğayı temiz tutmayı bilinçlenmemizi sağlamış olur.
  • Toplum içerisinde insanların fikirlerine ve özgür düşüncelerine saygı duymayı öğreniriz.


Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 11-12 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Geçen yıl öğrendiğimiz sosyal bilgiler dersindeki temel ülke yönetimi demokratik yaşam hak ve özgürlüklerimiz Ayrıca tarihi ekonomik ve coğrafi alanlardaki birçok yenilikler ve değişiklikler Ayrıca bulunduğumuz ülkesinin coğrafi ve birçok siyasi konumunu detaylı şekillerde öğrenmiştik bu yılda 5 sınıfa geçtiğimiz için aynı konuları tekrarlayıp bir daha yeniledik öğrendiğimiz tüm konuları tekrarlamak amacıyla Forum sayfası testinin cevaplarını bakarak buradan bilgilendim verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür eder başarılı cevaplarını sayesinde sosyal bilgiler dersinde çok çalışkan olduğumu söylemek isterim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!