5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 127-128-129-130-131-132 Cevapları


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Ata Yayıncılık Yeni Fikirler Geliştiriyoruz Cevapları Sayfa 127, 128, 129, 130, 131, 132


Yeni Fikirler Geliştiriyoruz Cevapları


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

Soru : Sizce başarısızlık Zihni Derin’i durdurmuş olabilir mi? Zihni Derin’in kişilik özelliği ile bilim insanlarının ortak özellikleri arasında benzerlik var mı? Bu durumu arkadaşlarınızla tartışınız.


Cevap : Hayır durdurmamıştır. Evet benzerlik vardır. Araştırmacı, insanların yararına çalışmalar yapmak, çalışkan olmak örnek olarak verilebilir.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 129 Cevabı

Aşağıdaki haber metnini okuyunuz. Metinle ilgili soruların cevaplarını boş bırakılan alana yazınız.


Girişimci kadınlarımızdan Dudu

Sözcüer’in devlet desteği ile kurduğu tesis girişimci olmak isteyen kadınlara örnek oluyor.  Sözcüer, kadın girişimcilere sağlanan devlet desteğiyle güneş enerjisinden elektrik üretmek için tesis kurdu. Akhisar ilçesinde oturan evli ve 1 çocuk annesi Dudu Sözcüer, güneş enerjisi santrali hayalini gerçekleştirdi. Matematik öğretmenliği mezunu Sözcüer, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna başvurarak, hazırladığı güneş enerjisi projesine destek almaya hak kazandı. Kendilerine ait 12 dönüm arazi üzerinde 2 bin 200 güneş panelini yerleştiren Sözcüer, “Böyle bir iş hayalimdi. Rüzgârgüllerini hep görüyordum. Rüzgârgüllerinden esinlenerek bu yola çıktım. Şu anda sistem kuruldu. Elektrik üretimine başlıyoruz.” dedi.
özcüer, “Kadınlar; çekingen olmasın. Biz ilk başlarken ‘Acaba olur mu?’ düşüncesiyle girmiştik. Ama devletin destekleri ve bizim de azmimizle kadınların da bu işi çok rahat şekilde başarabileceğini gördük.” dedi.


1. Dudu Sözcüer’in çalışmalarını girişimcilik açısından değerlendiriniz.


Cevap : Hiç vazgeçmemiş biridir. Önce bu alanda araştırma ve çalışmalar yapmıştır. Ardından nereden destek bulabilirse oraya başvurmuştur. Ardından zor da olsa kurabilmiştir hayalini. En sonunda da başarıyı yakalayabilmiştir.


2. Dudu Sözcüer’in çalışmasının ülke ekonomisine katkıları nelerdir?


Cevap : Öncelikle kadınların da iş hayatına girmesi açısından önemlidir. Ardından girişimciliğin ülkemize örnek olması, çalışarak araştırarak her türlü başarının yakalanabileceği anlamında örnek teşkil etmektedir.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı

Öğrendiklerimi Uyguluyorum


Soru :Siz de yaşadığınız toplumu ya da tüm insanlığı ilgilendiren bir sorun veya ihtiyacı tespit edip verilen basamaklara göre bir çözüm yolu üretiniz.


Cevap :

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 129-130-131-132-133-134. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık”Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 127-128-129-130-131-132 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Başarmanın tek yolu inanmaktır inanarak çok çalışmak ve azim ekmek evet iki başarının olmazsa olmazıdır bir insan başarmak istiyorsan zihninde buna inanmalı ve inandıkça bunu uygulamalıdır başarmanın en güzel yolu insanın istediği hedefe ulaşabilmek için emek etmesidir emek edilen ve Azmi edilen tüm işler en güzel şekilde başarıya ulaşır başarıya ulaşabilmek için insanlar yorulabilir düşebilir fakat yılmadan yorulmadan başarıya ulaşmak için çabalamalı dırdır çabalamak inanmak ve her zaman azmetmek başarıya ulaşmanın en temel anahtarıdır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!