6. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 39-40 Cevapları Meb Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Kitabı 1. Ünite Ünite Özeti Cevapları Sayfa 39, 40


1. Ünite Ünite Özeti Cevapları


6. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Kitabı Sayfa 39-40


İnsanlık tarihiyle başlayan uzayı keşfetme ve uzaya gitme isteği hâlâ sürüyor. Hatta bu zamana kadar bu konuda çok yol alınmış durumda. Uzay, uzay araçları sayesinde bizim için artık ulaşılmaz değil. Sizin de uzaya gitmek için bir rokete sahip olma hayaliniz varsa su roketi yaparak hayalinize ilk adımı atabilirsiniz. Öncelikle roketinizin şekline, kanatlarına ve büyüklüğüne karar veriniz. 12. sayfada yer alan bilimsel süreç basamaklarını ve mühendislik tasarım basamaklarını kullanarak tasarımınızı geliştiriniz. 

Soru : Geliştirdiğiniz projenizi okulunuzda yıl sonu yapılacak olan “Bilim Şenliği”nde sunmak üzere sene sonuna kadar saklayınız. Projenizin sunumu için etkileyici bir tanıtım hazırlayınız.


Cevap :

Bu etkinliği sizin yapmanız gerekmektedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 39-40 Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Uzay yüzyıllar boyunca keşfedilmeyi bekleyen ve keşfedildikçe insanların merakını giderecek birçok konuyu bilgilendirmek amacıyla insanlara sunan birçok bilim adamı ve astronotlar elbette ki uzay keşfinde birçok yeniliklere ve uzayda birçok farklılıkları neler olduğunu insan hayatına ve insanların merakına gidermek için kullanmışlardır. Uzayda gezegenler meteor taşları güneş ay ve çeşitli birçok uzay taşları her zaman tüm insanlar merak ettiği bir konu olmuştur bu sebepten dolayı araştırma konusu olan bu keşfetme özelliği tarih boyunca farklı birçok keşfe sebep olmuştur.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!