6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 13-14. Sayfa Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 13-14. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Peygamberimizin Çocukluk Yılları Cevapları Sayfa 13, 14


Peygamberimizin Çocukluk Yılları Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 14 Cevapları

Soru : Peygamberimizin doğmadan önce babasını, küçük yaşlarda da annesi ve dedesini kaybetmiş olması, sizce onu nasıl etkilemiş olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap :

Onun tek başına büyümesini sağlamıştır. Baba sevgisini alamamış anne sevgisini de çok az almıştır. Hayatta en çok değer verdiği insanların sevgilerini alamamıştır.

İlerde bu durum onun daha merhametli, daha sevgi dolu olmasını sağlamıştır. Yetim ve öksüz çocuklara her zaman sevgi göstermiş, onları dinlemiştir. İhtiyaçları olduğunda karşılamış ve onları kimsesiz bırakmamıştır. Bu da bu çocukların peygamber efendimizi çok sevmelerini sağlamıştır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 13-14. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem dünyaya gelmeden önce babasını kaybetmiştir. Annesinde çok küçük yaşta kaybeden peygamber efendimiz ondan büyük bir üzüntü duyardı annesinin kabrini gördüğü zaman dua eder ve onu ziyaret ederdi peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem annesi vefat ettikten sonra dedesi ile yaşamaya başladı dedesi vefat ettikten sonra amcası onu koruma altına almış ve burada gençliğini geçirmiştir peygamber efendimizin sallallahu aleyhi ve sellemin amcası ve dedesi Mekke hakkında sevilen sayılan insanlar arasındaydı peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem küçük yaştan itibaren ailesini kaybettiği için büyük bir üzüntü duyar ama bu zorluklara karşı sabırla yakışırdı
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak