6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 13-14. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Peygamberimizin Gençlik Yılları Cevapları Sayfa 13, 14


Peygamberimizin Gençlik Yılları Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 13 Cevapları

Soru : Hz. Muhammed’in (s.a.v.) peygamberlik öncesi hayatını öğrenmemiz neden önemli ve gereklidir? Bu konudaki düşüncelerinizi açıklayınız.


Cevap :

Peygamber olmadan önceki hayatı da doğru, dürüst, insanlar arasında sevilen biri olduğunu bilmemiz ve bu vasıfla da peygamber olduğunu bilememiz gerekir.

O her zaman iyiliğin peşinde olan, insanlara doğru yolu gösteren ve dürüst bir insan olmuştur. Bundan dolayı örnek bir insan olmuştur.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 13-14. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem peygamber olmadan önce bile güzel ahlakı ile ve güvenilir bir insan olması ile Mekke halkı tarafından tanınırdı. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'in örnek almak bir hayatımız boyunca onun yaptığı davranışları ve güzel ahlak geldi hayatımızda benimsetmek çok önemlidir. Bir insanı güzel yapan güzel ahlakıdır ahlaksız olan bir insanla geçim zor olabilir sabırlı hoşgörülü saygılı bir insanla uzun bir zaman güzel ilişkiler ve güzel sohbetler yapılabilmektedir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!