6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 17-18-19. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Toplumsal Sorunlara Duyarlı ve Güvenilir Genç Cevapları Sayfa 17, 18, 19


Toplumsal Sorunlara Duyarlı ve Güvenilir Genç Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 17 Cevapları

Soru : Güvenilir bir insanda hangi özellikler bulunur? Söyleyiniz.


Cevap : Güvenilir bir insan her zaman doğru ve dürüst olur. Söylediği sözlerde samimi olur. Yaptıkları her zaman iyi olur.


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 19 Cevapları

Soru : Siz, günümüz toplumunda düzeltilmesi gereken ne gibi sorunlar gözlemliyorsunuz? Bunlardan en önemli gördüklerinizi aşağıya yazınız.


Cevap : Günümüz toplumunda pek çok kötü davranışlar bulunmaktadır. Ama en çok birbirini yargılayan görünüşüne laf eden insanların bulunması hiç hoş değildir. Her insan karşıdaki kişiyi kapalı, açık veya tipine göre yargılamamalıdır.


Soru : Sizce insanlar toplumsal sorunlar konusunda yeterince duyarlı davranıyorlar mı? Gözlem ve düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Bence davranmıyorlar. Kendi ile ilgili olmayan konularda haklı olan kişileri savunmuyorlar. Bu da onların duyarsız olduklarını göstermektedir.


Soru : Sizin, düzeltilmesi için katkıda bulunduğunuz bir toplumsal sorun oldu mu? Örneğin okulunuzda ya da mahallenizde yaşanan sorunlar için bir çalışma yaptınız mı? Olduysa bunu arkadaşlarınıza anlatınız.


Cevap : Çevremde olan insanları görüşlerini bildirirken uyarıyorum. Empati kurmalarını isteyip bu davranışları yapmamaları gerektiğini söylüyorum. Bu davranışları biraz olsun yenebilsek toplum içinde huzur ve güven ortamı da kısmen sağlanmış olacaktır.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/6-sinif-peygamberimizin-hayati-kitabi-17-18-19-sayfa-cevaplari-tutku-yayinlari html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 17-18-19. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bir insanda aranacak en güzel ahlaki değerlerden biri dürüst olmaktır. Dürüst bir insan her zaman doğruyu söyler yalandan kaçınır ve güvenilir bir insan olmayı başarır. Çevresindeki dostlarımız ve yakınlarımız eğer bize dürüst davranıyorsa içlerinin ve dışarının bir olduğuna inanırız. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem dürüst bir peygamberde bu davranışıyla birçok insanın güvenini kazanmıştır peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesellem müslümanlara ve onu görüp inanan sahabeler e her zaman dürüst olması gerektiğini söylemiştir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!