6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 21-22-23. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 21-22-23. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Hz. Hatice ile Evliliği ve Çocukları Cevapları Sayfa 21, 22, 23


Hz. Hatice ile Evliliği ve Çocukları Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 21 Cevapları

Soru : Peygamberimizin (s.a.v.), çocuklarından hangilerinin adlarını biliyorsunuz? Söyleyiniz.


Cevap : Kasım, Zeynep, Abdullah, Fatıma, Ümmügülsüm, Rukiye


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 23 Cevapları

“Yeryüzü kadınlarından İmrân’ın kızı Meryem, Huveylid’in kızı Hatice, Muhammed’in kızı Fâtıma ve Firavun’un karısı Âsiye (örnek olarak) sana yeter.” Tirmizî, Sünen, Menâkıb, 61.

Soru : Sınıfınızda gönüllü kişilerden dört grup oluşturunuz. Gruplar olarak yukarıdaki hadiste sözü edilen kadınlarla ilgili birer sunu hazırlayınız. Hazırladığınız sunuları sınıfınızda arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Bu etkinliği sınıfta yapmanız gerekmektedir.


Soru : Sizce ailede huzur ve mutluluk için nelere dikkat edilmesi gerekir?


Cevap : Bir ailede huzur ve mutluluğun olması için ilk olarak aile büyüklerinin birbirlerine karşı saygılı ve sevgisi olmalıdır. Onların birbirlerine karşı davranışları çocukların da diğer insanlara olan yaklaşımını belirler. Evde iş paylaşımı yapılmalı, birbirlerinin sıkıntıları dinlenmelidir.


Soru : Peygamber Efendimizin (s.a.v.) evliliğinden ve aile hayatından günümüz insanı olarak örnek alınabilecek hangi ilkeleri çıkarabiliriz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Eşine yardım eden, çocuklarını seven, onları dinleyen iyi bir eş ve iyi, bir babaydı. Bizler de çocuklarımızı sevmeli eşimize karşı saygılı ve sevgili olmalıyız. Böylece huzur ve mutluluğu sağlamış oluruz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 21-22-23. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem 25 yaşındayken ticaretle uğraşan 40 yaşındaki Hz Hatice ile evlenmiştir Hz Hatice Ayrıca peygamber efendimizin 6 çocuğun annesidir Hz Hatice peygamber efendimize peygamberlik verildiği zaman ilk iman eden kadın Iğdır. Peygamber efendimiz Hz hatice'den Zeynep Rukiye Ümmü Gülsüm Fatıma kalsın ve Abdullah adında 6 tane çocuğu dünyaya gelmiştir peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'e en çok benzeyen çocuklarından biri ise hazreti Fatıma aydı. Müşriklerin peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'e yaptığı eziyetleri ve işkenceleri gördüysen büyük bir üzüntü koyardı ve babasının yanında daim olmayı Başarırdi.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak