6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 38. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayati Ogretmeni

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Bir Hadis Öğreniyorum Cevapları Sayfa 38


Bir Hadis Öğreniyorum Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 38 Cevapları

“Sizden biriniz bir kötülük gördüğünde onu eliyle değiştirsin. Buna gücü yetmezse diliyle değiştirsin. Buna da güç yetiremezse kalbiyle buğz etsin. Bu ise imanın en zayıf derecesidir.” Müslim, el-Câmiu’s-Sahih, İman, 78.

Soru : Yukarıdaki hadisi yorumlayınız. Sınıfınızda ikişer, üçer kişilik gruplar oluşturup bu hadisin içeriği ve mesajıyla ilgili doğaçlama drama yapınız.


Cevap :

Bir insanı kötülük yaparken gördüğümüz zaman üç şekilde uyarmamız gerekmektedir. İlk el ile uyarmalıyız. Eğer el ile değişmiyorsa dil ile, eğer o zaman da değişmiyorsa kalben uyarmamız gerekmektedir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 38. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Çevremizde güzel davranışlarda bulunma yan ve günah işlemiş bir insan gördüğümüz zaman onu kibar bir şekilde uyarmak ve bunun doğru olmadığını söylememiz gerekmektedir. Müslüman insanlar da günah işleyebilir ler. Yalnız bu günahların farkına varıp bir daha yakmadan tövbe etmek ve Allah'a yönelerek estağfurullah çekmek bizi doğru yola iletecektir. Çevremizde gördüğümüz zaman bunu ona söylemeli ve doğru yolu bulması gerektiğine kibarca uyarmalıyız. Müslümanlık nedir böyle genişlemiş ve ilerlemiştir. Müslümanlığı bir insandan bir insanı anlatarak güzel ahlaka ve güzel ibadetleri anlatarak insanları kötü günahlardan allı koyabiliriz
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!