6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 57-58. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 57-58. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Peygamberimize Bağlılık ve İtaat Cevapları Sayfa 57, 58


Peygamberimize Bağlılık ve İtaat Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 57 Cevapları

Soru : Peygamber Efendimizi (s.a.v.) neden sevmeliyiz? Açıklayınız.


Cevap :

Peygamber efendimiz bizim dinimizin peygamberidir. Dünyaya gönderilen insanları doğru yola götürecek olan son peygamberdir. İnsanlara doğruluğu, dürüstlüğü, adaleti, eşitliği, merhameti, şefkati öğretmeye çalışmış ve çoğunluk olarak başarmıştır.

Bizlere gönderilen uyarıcıdır peygamberimiz. Bizlerde onun yolundan gitmek için doğru yolu seçmeli dürüst olmalı, merhametli olmalı, şefkatli olmalı, dinimizin emirlerini yerine getirmeliyiz. Böylece iyi bir insan olup hem toplumumuz da hem de Allah katında sevilen bir kul oluruz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 57-58. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'e bağlı bir hayat yaşadığımız zaman ve onu örnek alınacak davranışlar yaptığımız zaman çok mutlu ve huzurlu bir dünya hayatı sürdürmüş oluruz peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Müslümanlık dini ile gelen güzel ahlaka ve ibadetleri bize sunmuştur güzel ahlak ve ibadet günlük hayatımızda aile hayatımızda ve eğitim hayatımızda bize büyük bir nitelik ve başarı kazandıracaktır peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem birçok zorluğa karşı da sabırlı ve metaneti olmamız gerektiğini söyler çünkü dünya hayatında yaşanan tüm zorlukların bir sınav olduğunu ve sabırla açıldığı zaman Allah'ım mükafatından nail olacağını söylemek deydi.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak