6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 61-62. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayati Ogretmeni

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Bir Hadis Öğreniyorum Cevapları Sayfa 61, 62


Bir Hadis Öğreniyorum  Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 61 Cevapları

Soru : Güzel ahlaklı insanlar, toplumda neden sevilir? Söyleyiniz.


Cevap : Güzel ahlaklı insanlar  her zaman dürüst, doğru, güvenilir olurlar. Kimseye karşı kötü bir davranış sergilemezler bundan dolayı toplum güzel ahlaklı insanları sever.


“Nerede olursan ol, Allah’tan kork. Yaptığın kötülüğün ardından hemen bir iyilik yap ki o kötülüğünü gidersin. İnsanlara, güzel ahlaka uygun biçimde davran.” Tirmizî, es-Sünen, Birr, 55.

Soru : Yukarıdaki hadis-i şerifi yorumlayınız. Bu hadis-i şeriften günlük hayatımıza yönelik hangi ilke ve değerleri çıkarabiliriz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. Ulaştığınız sonuçları da yazınız.


Cevap : Allah bizi her yerden görür. yaptıklarımızın hepsini bilir. Kötülük yaptığında Allah’ın görmeyeceğini düşünmemelisin bunun karşılığında iyilik yapmalısın ki Allah seni affetsin.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 61-62. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Güzel ahlaklı insanlar pozitif insanlardır. Güzel ahlaklı insanlar toplum içinde çok güzeldir ve sayılırlar. Güzel ahlaklı insanlar zorluklarda ve üzüntüler de sabırlı olmayı başarırlar. Sabırlı bir insan mutlu bir insan da olabilir. Müslümanlıkta ahlaklı insanları ve sabırlı insanları esas alır. Bir müslüman güzel ahlakla sayesinde tamamlanir. Güzel ahlakin gerekliliğini kur'an-ı Kerim'de peygamber efendimizin hadislerinde görebiliyoruz. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem güzel ahlakı ile ve sabrı ile bilinirdi
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!