6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 62. Sayfa Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 62. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Hazırlık Soruları Cevapları Sayfa 62


Hazırlık Soruları Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 62 Cevapları

Soru : 1. “Akıl yaşta değil baştadır.” atasözünden ne anlıyorsunuz? 


Cevap : Bu atasözünde ilimin bilmenin yaşla alakası olmadığını anlatmaktadır. Kimseyi küçük veya büyük yaşlı bilmez diye küçümsememeliyiz. Belki bizden daha çok bilgiye sahip olabilir.


Soru : 2. Sizce başarılı olmak için neler yapmak gerekir?


Cevap : Başarılı olmak için her zaman sorumluluklarımızı  bilip yerine getirmemiz gerekir. Sorumluluklarının bilincinde olup yerine getiren her insan başarılıdır.


Soru : 3. “İlim Çin’de de olsa gidip alınız.” sözünden ne anlıyorsunuz?


Cevap : İlimin her zaman peşinde koşmamız gerekir. İlim bizleri geliştirir hayatta daha başarılı olmamızı sağlar. Bundan dolayı her zaman yeni bir şeyler öğrenmek için çabalamalıyız.


Soru : 4. Şimdiye kadar herhangi bir şehitliği ziyaret ettiniz mi? Şehitlere gösterilen saygının sebebi sizce ne olabilir?


Cevap : Evet ettim. Şehitlere gösterilen saygının nedeni vatanları uğruna canlarını hiçe sayarak savaşmalarından kaynaklıdır. Şehitlik Allah katında da yüksek bir mertebedir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 62. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Akıl yaşta değil baştadır atasözünün de anlatılmak istenen bir insanın olgunluk seviyesine kadarsa karşısındaki insana vermek istediği duygular düşünceler ve davranışlar ona göre belirlenir. Örneğin çok buçuk yaşındaki bir çocuktan veya gençten akıl ve bilgi edinebiliriz normalde deneyim kazanmış yaşlarımız da mı büyüklerimizden çeşitli bilgiler ediniriz yalnız bazı insanlar yeterince bilgili ve eğitimde olmayabilir çok küçük yaştaki bireyler bile ilgili ve akıllı olabilmektedir önemli olan olgun davranmak ve düşünceli davranmaktır bir insanın ahlaka ve erdemli davranışları buna yön verebilir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak