6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 73-74-75-76-77. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayati Ogretmeni

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı İlim Hayatında Gençler Cevapları Sayfa 73, 74, 75, 76, 77


İlim Hayatında Gençler Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 73 Cevapları

Soru : Gençlerin bilgili ve kültürlü olması niçin önemlidir? Söyleyiniz.


Cevap : Gençler o toplumun gelişimini sağlayacak kitledir. Ne kadar bilgili ve kültürlü olursalar o kadar çok yararlı işler yaparlar.


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 74 Cevapları

Bir gün Allah Resulü (s.a.v.) mescitte (biri ilim öğrenen diğeri dua ve ibadetle meşgul olan) iki gruba rastlamış ve şöyle buyurmuştur:

“Bunların ikisi de hayır üzeredir. Şu gruptakiler Allah’a dua ediyor ve ondan bir şey istiyorlar. Allah onlara istediklerini dilerse verir dilerse vermez. Diğerleri ise ilim öğreniyor ve öğretiyorlar.”
Resulullah (s.a.v.), bunları söyledikten sonra “Şüphe yok ki ben ancak bir muallim (öğretici) olarak gönderildim.” buyurdu ve ilim öğrenenlerin yanına oturdu.
Dârimî, es-Sünen, Mukaddime, 32.

Soru : Yukarıdaki metinden nasıl bir sonuç çıkarabiliriz? Arkadaşlarınızla tartışınız.


Cevap : Sadece dua ederek yani karşıdan bir şey isteyerek yaşamamız doğru olmaz. Kendimizi yaşadığımız yeri geliştirmek için öğrenmeli ve öğretmeliyiz.


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 77 Cevapları

Soru : Bir toplumda gençlerin eğitimine önem verilmezse ne gibi sorunlar yaşanabilir? Gençlerin ilimden uzak olması toplumun geleceğini nasıl etkiler? Tartışınız.


Cevap :
Toplumun geleceği kötü olur. Yeni işler yapamazlar. Gençler sayesinde bu toplum bilgili ve kültürlü olarak büyür.
Fakat bu gençler bilgisiz ve kültürsüz olursa gelecek nesiller de öyle olacaktır. Bundan dolayı gençlerimize her zaman destek olmalıyız. Onları en iyi şekilde bilgilendirmeli ve yapacağı işler konusunda da desteklemeliyiz. Böylece gelişir ve büyürüz. Gelecek nesillerimiz de daha bilgili ve daha kültürlü birer birey olurlar.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 73-74-75-76-77. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bir toplumda bulunan gençlerin okuması eğitilmesi ve doğru bir şekilde ahlaki değerlere sahip olması demek ileride yetişecek mescitlerinde aynı şekilde olması demek anlamına gelmektedir gençlerimizin ve çocuklarımızın yetiştirdiğiniz zaman büyük bir özenle ve büyük bir merhametle gitmemiz gerekiyor gençler ve çocuklar büyüdükleri zaman Allah'ım kâbe'ye inanmak ve Müslümanların gerekli olan şartları ve kuralları bilmeleri gerekiyor Ayrıca bir müslüman olarak yetişen bir gencin ileride hem çevresine hem de yetiştirecek olan çocukların da ne kadar faydalı olacağı da gözlenebilir peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem de gençlerin bilgilenmesi ve aydınlanması gerektiğini vurguladı
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!