6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 86-87-88-89. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayati Ogretmeni

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Peygamberimizin Allah’a Güvenmesi ve Sabrı Cevapları Sayfa 86, 87, 88, 89


Peygamberimizin Allah’a Güvenmesi ve Sabrı Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 86 Cevapları

Soru : “Allah’a (c.c.) güvenmek” ne demektir? Allah’a (c.c.) güvenen bir mümin, hayatında nasıl davranır? Bu konudaki görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap :Allah’a güvenmek kötü bir şey olduğu zaman bile Allah’a sığınıp ondan yardım dilemektir. Allah’a güvenen bir insan kötülükten uzak olup iyilik yapmanın peşinde olur. Onun emirlerine uyar ve ona göre yaşar.


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 87 Cevapları

Soru : Yukarıdaki şema üzerinde arkadaşlarınızla konuşunuz.


Cevap : Allah’ güvenmek ona sığınmamızı, ona inanmamızı, ondan yardım dilememizi gösteren bir duygudur.


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 89 Cevapları

Soru : Allah’a (c.c.) inanıp güvenmek bize neler kazandırır ve hayatta başarılı olmamıza ne gibi katkılar sağlar? Aşağıya, bu konudaki düşüncelerinizi ifade eden bir yazı yazınız.


Cevap : Allah’a inanmak kötü zamanlar da bile ona dua ederek yardım beklemektir. Allah’a güvenmek bize hayatta birçok şeyi başartır. Ondan umut bekler ve onun emirlerine göre yaşarız. Yaşamamız doğru yolda ilerler ve mutlu olmanın yollarını görürüz. Böylece daha huzurlu bir yaşamımız olur.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 86-87-88-89. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesellem Allahu Teala değil büyük bir tevekkülle bağlıydı. Allahu Teala diye inanır Allahu Teala dua eder ve Allahu Teala eden isterdi vallahi daha dedi rahmet peygamberi olan Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'i sabrı verir ve birçok mücadele'ye karşı ve zorluklara karşı yardımlarda bulunurdu Allahu Teala peygamber efendimize çok sever bunu kur'an-ı Kerim'de çok yerde belirtir kur'an-ı Kerim'de yer alan habib'in sıfatından da bunu çok güzel bir şekilde anlıyoruz peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem son peygamberdir Ayrıca davranışları sabrı cesareti de örnek alacak niteliktedir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    error: Content is protected !!