6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 180-181. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Vergilerimiz Kazançlarımızdır Soruları ve Cevapları Sayfa 180, 181


Vergilerimiz Kazançlarımızdır Soruları ve Cevapları


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 180 Cevabı

Soru : Verilen görsellerden hareketle devletimizin bize sunduğu hizmetler hakkında neler söyleyebilirsiniz?


Cevap : Devlet vatandaşlarının sağlık, seyahat, eğitim gibi doğuştan gelen haklarını savunmak ve sağlamak amacıyla okullar, sağlık ocakları, hastaneler, yollar yapmaktadır. Bu durum sosyal devletin getirdiği bir zorunluluktur.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 181 Cevabı

Soru : Verilen afişleri inceleyiniz. Afişlerde verilen bilgilere göre fiş ya da fatura verilmediğinde hakkımızı hangi yollarla savunabiliriz? Söyleyiniz.


Cevap : Afişe bakıldığı zaman bize bir alışveriş sonucunda fiş verilmediğinde 444 0 189 vergi ihbar hattını aramamız gerekmektedir.


Soru : “Çocuk sevgiyle, devlet vergiyle büyür!” sözünden hareketle vergi vermenin ülke ekonomisine katkısı hakkındaki neler söyleyebilirsiniz?


Cevap : “Çocuk sevgiyle, devlet vergiyle büyür!” sözünden hareketle vergi vermenin ülke ekonomisine katkısı hakkındaki neler söyleyebilirsiniz? sorusunun farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

ocuk sevgi ile devlet vergi ile büyür sözünden şunu anlıyoruz çocuklar doğumundan itibaren sevgiye muhtaçtırlar sevgisi eksik olan çocuklar büyüdüklerinde problemli birey olarak karşımıza çıkarlar yaşadığımız toplumda sorumlu insanların geçmişine çocukluklarına inildiğinde sevgiden yoksun olduklarını görürüz Onun için bir çocuğun gelişiminde büyümesinde Sevgi çok önemlidir devletlerde çocuklar gibidir bir devletin refah seviyesinin yükselmesi devamlılığını sağlayabilmesi için gelir kaynağı olması gerekmektedir.

Nasıl ki bir dükkanın geliri olmazsa sonunda kapatıp atacağı gibi devlet de gelir olmadan sürekliliğini devam ettiremez Onun için vergi devletlerin sürekliliğine sağlayacağı gelir kaynaklarındandır mesela araç alırız motorlu taşıtlar vergisi ev alırız emlak vergisi öderiz aldığımız bir çikolata bile fişi ince incelediğimizde KDV yazısını görürüz Yani yine vergi öderiz elektrik su doğalgaz gibi kaynaklar kullandığımızda vergi öderiz Bunlar devletimizin gelir kaynaklarıdır.


Değerli ziyaretçilerimiz ; 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 180-181. Sayfa Cevapları Meb Yayınları konusunun video anlatımı için videoyu izleyiniz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 180-181. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
İpek
Alış veriş yaptığımızda ürünle ilgili sorunların kanıtlanması ve çözümlenmesi için fişlerimizi mutlaka almamız gerekir.
Funda
Bilinçli bir tüketici aldığı ürünlerde devlete karşı verilen vergilerin tescillenmesi için fişlerin alınması fiş vermeyen yerleri şikayet etmek gerekir.
Aslı
Devletimizin bizlere sunduğu park , bahçe , sahil yada güvenlik gibi hizmetler devletimize ödediğimiz vergiler sayesinde olmaktadır .
Hamdiye
Verilen vergiler bir vatandaşlık görevidir.Vergilerdevlete maddi desteği vardır. Devlet bu sayede hastaneler ,parklar ve daha birçok unsuru destekleyebilir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!