6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sayfa 117 Cevapları Anadol Yayıncılık


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Şifreyi Bulalım Cevapları Sayfa 117


Şifreyi Bulalım Cevapları


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Anadol Yayıncılık Sayfa 117 Cevapları

Soru : Aşağıdaki bulmacada kutucuk içerisindeki kavramlar (aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı, sağdan sola, soldan sağa yazılarak) gizlenmiştir. Bu kavramları bularak üzerini çizdiğinizde geriye kalan harflerden bir şifre oluşacaktır. Bu şifreyi bulunuz.


Cevap : ŞİFRE : Doğal Çevreye Duyarlılık


“6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sayfa 117 Cevapları Anadol Yayıncılık”


Soru : Bulduğunuz şifre ile ilgili düşüncelerinizi defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : ŞİFRE : Doğal Çevreye Duyarlılık
Bizim yaşadığımız alanı çevre oluşturur. Bu yüzden yaşadığımız çevre temiz olmalıdır. Doğal dengemizin sürdürülebilmesi için çevremizi temiz olması gerekir. Doğal çevremize duyarlı olmak bizim için yaşanabilir ortamlar sağlamak demektir. Duyarlı insanlar doğayı , hayvanları, çevreyi, yaşadığı şehri sevdiği için bu alanlara zarar vermeden ve kirletmeden temiz bir şekilde kullanmayı bilir.
Karşısındaki insanlara karşıda duyarlı olur. Onlara yardımcı olur. Yaşadığımız çevreyi temiz tutmalıyız. Bu yaşamımız boyunca bize verilen en büyük sorumluluklardan birisidir. Çevre duyarlılığı çok daha temiz ve güzel bir dünya için çok önemlidir. Doğada bizden başka yaşayan bir çok canlı türü vardır.
Bu canlılara karşıda duyarlı olmalı, onların yaşam alanlarına zarar vermemeliyiz. Kısaca çevreyi temiz tutmak, çöpleri çöp kutusuna atmak, suları kirletmemek, doğadaki canlılara zarar vermemek çevre duyarlılığı a en büyük örneklerdendir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sayfa 117 Cevapları Anadol Yayıncılık

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Doğal çevre elbette ormanlarımızı içine alan bir kavramdır. Doğal çevrede bulunan hayvanları kendi yaşam alanlarına zarar vermek doğru değildir. İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek ve çeşitli hayat şartlarını iyileştirmek amacıyla doğal çevreyi yok etmeye çalışmışlardır bunun sonucunda hayvanlar ve bitkiler zarar görmüştür Ayrıca oksan kaynağımız olan ağaçların kesilmesi hayvanların ve insanların sağlığı için hiç de iyi bir şey değildir. Doğal çevrenin çevremizde kattığı güzellik ve sağlık elbette ki paha biçilemez. Doğal çevreye zarar vermeden ağaçlar kesilmeden insanların ihtiyaçlarının karşılanması ve bu gibi imkanların sorulması elbette mümkündür. Boş olan alanları ağaçlandırmak doğal çevreyi korumak ve buradaki bulunan hayvanları izinsiz ve av zamanı olmadan avlamak doğal çevreyi korumak için oldukça gerekli olan davranışlar arasında yer alır. Ayrıca Doğal çevrenin korunması ve yaşatılması elbetteki nesli tükenmekle karşı karşıya kalan hayvanların yaşamlarını sürdürebilmesi için çeşitli imkanların sağlanması ve bu alanlarda çalışma yapılması oldukça önemlidir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!