6. Sınıf Türkçe Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 150 Cevapları


Türkçe Öğretmeni

6. Sınıf Türkçe Kitabı Ata Yayıncılık Üç Fil Serbest Okuma Metni Cevapları Sayfa 150


Üç Fil Serbest Okuma Metni


6. Sınıf Türkçe Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 150 Cevapları

Bugün Ceyhun babasıyla birlikte okuldan eve dönerken sokağın kıyısındaki boş alanda üç büyük hayvan gördü. O alana sık sık dönme dolap gelir, salıncaklar yerleştirilir, çocuklar eğlenirdi. Gözlerini iyice açtı. Şaşakaldı.  Bu hayvanların kulakları büyük ve burunlarının yerinden yere kuyruk şeklinde bir şey sarkıyordu. İlkin ürktü. “Baba eve kaçalım.” diye mırıldandı. “Korkma oğlum fillerin yanında adam var.” diye konuştu babası. “Baba, tıpkı Üsküp’te hayvanat bahçesinde gördüğümüz filler bunlar.” dedi. Fillerin yanına yanaştılar.
Onlar öteden beriden yerdeki otları hortumuyla koparıyor yiyorlardı. Bir baktılar ki ayaklarında zincir vardı. Onların bakıcısı ise yanlarında minik görülüyordu. “Baba, fil insanı yer mi?” diye sordu babasına. “Kızarsa tehlikeli olur.” diye yanıtladı. “Bundan1
yanlarına pek yanaşma.” diyerek oğlunu uyardı. “Ya bu adama niye kızmıyor?” diye sordu Ceyhun. “O, fillerin bakıcısı, onları besler, temizler ona alışmışlardır.” diye cevap verdi.
Bir süre seyrettiler filleri. Daha sonra etrafa başka çocuklar da toplandı. Bakıcı adam biraz sonra kovalarla su getirdi. O gün hava çok sıcaktı. Kovaları fillerin önüne koydu. Hortumuyla bir bir su içtiler. Sonra da üstlerine kovalarla su döküldü. Filler serinlendiler.2 “Baba, bizde filler ormanlarda var mı?” diye sordu. “Hayır babam, bizde hayvanat bahçelerinde, sirklerde var sadece.” dedi. “Ya bu filler nereden?” diye sordu babasına. “Bu filler ancak sirkin olacak.” dedi. Az sonra bakıcı, filleri teker teker oradaki kamyona sürükledi. Kamyonun etrafında büyük çadır dikiliyordu. Anlaşılan kasabaya sirk gelmişti.
Şecaattin KOKA, Balkanlarda Türk Çocuk
Hikâyeleri Antolojisi


Cevap : 6. Sınıf Türkçe Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 150 Cevapları konusunda siz değerli öğrencilerimiz için soru bulunmamaktadır. Metni bir iki defa okumanızı tavsiye ederiz. İyi dersler dileriz. Forum Sayfa Cevapları Ailesi…. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

6. Sınıf Türkçe Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 150 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Sirklerde bulunan eğlenceli oyunlar Ayrıca sirklerde bulunan hayvanların yapmış olduğu hareketler eğlence mekanları ve süslemeler biz çocukların oldukça ilgisini çeker. Güzel bir zaman geçirmek istiyorsak siniklere gider burada olan yarışmaları izler Ayrıca hayvanların nasıl dans ettiğini ve hayvanların nasıl hareket ettiğini sirklerde görebiliriz. Sirkler hakkında yazılmış olan bu metinde eğlenceli günlerimize bir daha hatırlamış olduk. O güzel günler Bizim eğlenceli zaman geçirmemizi yardımcı olan en güzel anılardan biridir. Çocukluk anılarımızın çok olması ve çocukluk anılarımızın böyle güzel olması bizi oldukça mutlu eder.
Mustafa
Bazen oturduğumuz bölgelerde sirklerin geldiğini görürüz. Kurulan büyük çadırlar ve eğlenceli oyunlar hayvanların bulunduğu sirklerde çocuklar ve büyükler oldukça eğlenirler. Özellikle hayatımızda canlı canlı görmediğimiz hayvanları sirklerde görebiliyor ve burada hayvanlarını yapmış olduğun hareketlerle bolca eğleniyoruz. Aslında hayvanların kafesleri koyulması veya çeşitli oyunlar için kullanılmasını doğru bulmuyorum. Çünkü hayvanların Kendi doğal ortamlarında kendi evi gibi olan hayvanlarla yaşaması ve orada yaşamlarını sürdürmesi benim için en doğrusudur. Bu gibi hayvanlar için gülerken bile düşündüğümü ve bu hayvanların doğal ortamlarda yaşaması gerektiğini her zaman benim serim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!