7. Sınıf Din Kültürü

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 115-117 Cevapları GÜN Yayıncılık

7. Sınıf Din Kültürü Kitabı Gün Yayıncılık Alevilik-Bektaşilik Cevapları Sayfa 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126


Alevilik-Bektaşilik Cevapları


7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayıncılık Sayfa 115 Cevapları


Soru : Hacı Bektaş Veli hakkında neler biliyorsunuz?


Cevap :
Hacı Bektaş Veli ‘nin gerçek ismi, Seyyid Muhammed bin İbrahim Ata’ dır. Horasan’ın Nişabûr şehrinde 1281 senesinde dünyaya geldi. Büyük bir evliyadır. Bektaşiliğin kurucusudur. Hayatını Allah rızası için tasavvuf yolunda ve ilim tahsil etmekle geçirmiştir. 1338 senesinde vefat etmiştir.


7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayıncılık Sayfa 117 Cevapları


Soru : Alevilik-Bektaşilikte önem verilen ilkeler içerisinde en çok dikkatinizi çekenler hangileridir? Bunlardan üç tanesini yazınız.


Cevap :
Alevilik-Bektaşilikte önem verilen ilkeler içerisinde en çok dikkatimi çeken; ehli beytin sevgisinin diğer sahabelere olan sevgiden farklı bir şekilde fazla tutulmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 7. Sınıf ders kitabı mızda bulunan Alevilik ve Bektaşilik mezheplere hakkında vermiş olduğunuz bilgilerle öğretmenimizin verdiği ödevi eksiksiz ve tam bir şekilde tamamladık. Araştırmak istediğim Alevilik ve Bektaşilik hakkındaki bilgileri sizin sayfanızda rahatlık bir şekilde bulabiliyorum. Yalnız bu ödevimde değil tüm ödevlerim de yardımcım sizsiniz. Verdiğiniz cevapları çok seviyorum. Vermiş olduğunuz cevaplar hem güzel hem de anlaşılır bir biçimde olduğu için ödevlerimi yaparken hızlı bir şekilde yapabiliyor ve diğer ödevlerimi ekstra zaman ayrı biliyorum.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.