7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 24-25. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık Ders Kitabı | Forum Sayfa Cevapları

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 24-25. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık Ders Kitabı


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. İsa (a.s.) Soruları ve Cevapları Sayfa 24, 25


Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. İsa (a.s.) Soruları ve Cevapları


7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları

DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM


Soru : Hz. İsa Peygamber (a.s.) kimdir? Onunla ilgili neler biliyorsunuz?


Cevap : Hz. İsa Peygamber (a.s.) kimdir? Onunla ilgili neler biliyorsunuz? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

İsa a.s. kendisine kitap verilmiş büyük peygamberlerdendir. Kendisi Allah’ ın emir ve yasaklarını bildirmiş ve vazifesini yapmıştır. Kudüs’ te yaşamış ve daima ibadetle hayatını geçirmiştir. İnsanları Allah’ a davet etmiştir. İsa a.s. hakkında  Hristiyanlar her ne kadar çarmıha gerdirildiğine inanılsa da , aslında ölmemiş ve göğe yükseltilmiştir ve kıyamete yakın tekrar gelecektir. İsa a.s. Muhammed sav in ümmetinden olmak için dua etmiş ve bu isteği kabul edilmiştir.

Tarihte nadir olan babasız doğan insanlardan bir tanesidir. Annesi Meryem validemizdir. Meryem annemiz çok namuslu bir kadın olup, Cebrail a.s. ın vasıtası Allahın emri ile rahmine İsa a.s yerleştirilmiştir. Kudüs’ te dünyaya gelen İsa a.s. İsrailoğullarına gönderilmiştir. Kıyameter yakın tekrar geri gelecektir.


ETKİNLİK


Soru : Hz. İsa’nın hayatında en fazla dikkatinizi çeken hususlar nelerdir? Hz. İsa’nın (a.s.) hayatından hangi mesajları çıkarabiliriz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Hz. İsa’nın hayatında en fazla dikkatinizi çeken hususlar nelerdir? Hz. İsa’nın (a.s.) hayatından hangi mesajları çıkarabiliriz? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

İsa a.s. kendisine kitap verilen Peygamberlerden bir tanesidir. Daima takva üzere yaşamıştır. Hz. İsa ’nın hayatında en fazla dikkatimi çeken hususlar; babasız doğması, bebekken konuşması, ölmeden göğe yükseltilmesidir. Bunlar günümüzde karşılaşılmayan durumlardır. Farklı gelmesinin nedeni budur. Ama bu akla yatkındır. Günümüzde o kadar çok teknolojik alet ve mucizeler var ki bu imkansız değildir. Herkesin bunları düşünerek iman etmesi kolaylaşır. Çıkardığım mesajlar ise şudur. Allah isterse bir sperme ve insanlara ihtiyaç duymadan da bebek verebilir. Allah isterse dilediğini en kolay şekilde yapar. Alla’ ın gücünü ve kudretini burada görmüş oldum.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 24-25. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık Ders Kitabı

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...




Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak