7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 109-110. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Atomun Yapısı Cevapları Sayfa 109, 110


Atomun Yapısı Cevapları


7. Sınıf Fen Bilimleri Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 109 Cevapları

Etkinliğin Yapılışı


  1. Balonu şişiriniz.
  2. Şişirdiğiniz balonu saçınıza yaklaştırarak gözlemleyiniz. (Aynı etkinliği plastik çubuk kullanarak da yapabilirsiniz.)
  3. Bir de balonu yünlü kumaşa sürtüp ardından saçlarınıza dokundurarak tekrar gözlemleyiniz.

Soru : Başlangıçta saçlarınızı çekmeyen balonun kumaşa sürtündükten sonra saçlarınızı çekmesinin nedeni sizce ne olabilir?


Cevap : Başlangıçta saçlarınızı çekmeyen balonun kumaşa sürtündükten sonra saçlarınızı çekmesinin nedeni elektriklenme olabilir.


Soru : Gözlem sonuçlarınızı arkadaşlarınızla tartışınız.


Cevap : Balon, yünlü olan bir kumaşa yeterli kadar sürüldüğünde kinetik yükle yüklenmektedir. Balon içerisinde barındırdığı enerjisi sonucunda koldaki kıllar veya saçımızı yaklaştırdığımızda elektriklenme meydana gelmektedir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 109-110. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
atomlarda elektriklenme olayı bir maddeler öbür maddenin çok fazla temas etmesi veya sürtünmesi sonucunda meydana gelmektedir örneğin Yeni bir kazak ya da pantolon giydiğimizde battaniye ile örttüm büyümüş zaman battaniye ile sürtünme meydanıyla veya dokunma gerçekleştiği zaman elektriklenme meydana gelmektedir günlük bir elbise gittiğimiz zaman herhangi bir günlük yiyen insanla temas ettiğimiz veya kollarımızın birbirine sürtünmesi sonucu elektriklenme de yine gözlenebilir bunlara farklı örnekler vererek bu konuyu anlamak ve öğrenmek mümkündür zaten sizin verdiğiniz deneyler ve araştırmalar sonucunda bu konuyu anlamak ve öğrenmek daha basit bir hal aldı bu yüzden size minnettarım
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!