7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 113. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık


Fen Bilimleri Öğretmeni

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Saf Maddeler Cevapları Sayfa 113


Saf Maddeler Cevapları


7. Sınıf Fen Bilimleri Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 113 Cevapları

Hazırlık Çalışmaları


1. Saf madde denilince aklınıza neler geliyor?


Cevap : Saf madde denilince aklınıza neler geliyor? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Saf maddeler yapısında kendisinden başka bulunmayan özelliği her yerinde aynı olan maddelere saf madde denir. Saf maddeler kaç parçaya bölünürse bölünsün yine yani maddenin özelliklerini taşırlar.

Saf maddenin yapısında tek bir cins atom bulunur. Fiziksel ve kimyasal yollarla kendisinden başka maddelere bölünemezler. Belirli erime ve kaynama noktaları bulunur. Homojendirler. Aynı şartlarda öz kütleleri birbirinden farklı ve sabittir. Belli koşullarda belli öz kütleye sahip olurlar. Saf maddelere örnek verecek olursak şu, oksijen, altın, bakır, demir, helyum, şeker bunlar saf maddelerdir.


2. Su saf bir madde midir? Çevrenizdeki saf maddelere örnekler veriniz.


Cevap : Su saf bir madde midir? Çevrenizdeki saf maddelere örnekler veriniz. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Yapısı kendinden başka madde bulunmayan özelliği her yerinden aynı olan maddelere biz saf maddelerdiz. Saf maddeler ne kadar küçük parçalarda bölünse yine bu maddenin özelliğini taşır. Belirli erime ve kaynama noktaları vardır. Homojendirler. Belli koşullarda belli öz kütleleri bulunur. Fiziksel ve kimyasal yollarla kendinden başka maddelere ayrışmazlar.

Saf maddenin özelliklerini göz önüne aldığımızda suyu bir sürahinin içinde koysak damla damla halde getirsek yine aynı sudur. Yani şu saf bir maddedir. Saf maddelere örnek verecek olursak oksijen, karbondioksit, altın, bakır, demir, helyum, cam, tuz


Neler Öğreneceksiniz?


Bu bölümü tamamladığınızda saf olan ve saf olmayan maddeleri tanıyacaksınız. Element ve bileşikleri tanımlayarak bazı elementlerin sembollerini ve bileşiklerin formüllerini öğreneceksiniz.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 113. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
kitabımızda yer alan saf madde ve saf maddenin özelliklerini işlerken verdiğiniz örnekler ve cevaplar sayesinde ödevlerini yaparken hiç ama hiç zorlanmadı ödevlerim den arta kalan zamanda kitap okumayı ders tekrarı yapmayı öbür derslerimi de güzel bir şekilde bitirmeyin ihmal etmedimçok madde denince aklımıza sadece özünde kendini bulunduran başka bir yapı taşı olmayan ve içeriğinde maddenin kendi taneciklerine oluşturan bir madde aklımıza gelmektedir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!