7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 70. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık


Fen Bilimleri Öğretmeni

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Kütle ve Ağırlık İlişkisi Cevapları Sayfa 70


Kütle ve Ağırlık İlişkisi Cevapları


7. Sınıf Fen Bilimleri Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 70 Cevapları

Hazırlık Çalışmaları


1. Günlük yaşamda yaptığınız hareketleri düşünerek kuvvetin bu hareketlere etkilerinin neler olduğunu belirleyiniz.


Cevap : Günlük yaşamda yaptığınız hareketleri düşünerek kuvvetin bu hareketlere etkilerinin neler olduğunu belirleyiniz. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Günlük yaşamda yaptığımız hareketleri düşünerek kuvvetin hareketleri etkilerine örnek vermek gerekirse

Yük  dolu kamyonların normal arabalardan daha fazla yurtta olduğu için çok fazla tekerlek kullanılmakta ve kuvveti yayıldıkça iyi bir şekilde taşınması sağlanmaktadır.

Bir değer örnekte ise okula gittiğimizde çantamızın içerisindeki var olan yükün fazla olması sonucunda insanların yavaş bir şekilde hareket etmesi ve çantanın her iki kollu kullanarak ağırlığı vücut içerisinde dağıtması örnek olarak verilebilir.


2. Uzay ile ilgili izlediğiniz bir belgeselde astronotların uzay boşluğunda asılı kaldıklarını görmüşsünüzdür. Sizce bunun nedeni ne olabilir?


Cevap : Uzay ile ilgili izlediğiniz bir belgeselde astronotların uzay boşluğunda asılı kaldıklarını görmüşsünüzdür. Sizce bunun nedeni ne olabilir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Astronotlar ay üzerinde veya uzay boşluğunda vücut kuvvetlerini kullanarak yürüyemezler çünkü uzayda yer çekimi çok azdır.

Astronotların uzay boşluğunda hareket edebilmeleri için sırtlarında bulunan özel gaz dolu tüpleri kullanmaları gerekmektedir. Bu gazların kuvveti ile ileri giderler. Böylece uzay boşluğunda yürümüş olurlar.


Neler Öğreneceksiniz?


Bu bölümü tamamladığınızda, kütleye etki eden yer çekimi kuvvetinin ne olduğunu öğreneceksiniz. Kütle ve ağırlık kavramlarını karşılaştırarak bunların aralarındaki ilişki ve farklılıkları kavrayacaksınız.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/7-sinif-fen-bilimleri-ders-kitabi-70-sayfa-cevaplari-tutku-yayincilik html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 70. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
hayatımızda hareket ettiğimiz zaman verilerini bir enerjiye ve kuvvete ihtiyaç duyduğumuzu bu konu ile beraber hatırlamış ve öğrenmiş olduk mesela yürüyüş yaptığımız zaman ayaklarımıza uyguladığımız kuvvet ve verdiğimiz enerjiyle yürüyüşümüze gerçekleştiririz bir paten ya da kaykay sürdüğümüz zaman ne uyguladığımız kuvvet ve enerji sebebiyle bisiklet veya kaykay ayımız yol alıp ilerler. Öğrenirken çevremde gördüğüm birçok olayı örnek vererek anlamaya çalıştım sizin verdiğiniz cevaplarla da işlediğin bu konuyu desteklerden bu yüzden size teşekkür ediyorum
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!