7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 114-115 Cevapları Aydın Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

7. Sınıf Fen Bilimleri Aydın Yayınları Kitabı Geri Dönüşümün Yararları Nelerdir? Cevapları Sayfa 114, 115


Geri Dönüşümün Yararları Nelerdir? Cevapları Cevapları


7. Sınıf Fen Bilimleri Aydın Yayınları Kitabı Sayfa 114-115


Tükettiğiniz maddeleri yeniden dönüşüm halkası içine katabildiğimiz zaman öncelikle bunların tekrar ham madde olarak kullanılmasını sağlamış oluruz. Böylece insan nüfusunun artışı ile paralel olarak artan tüketimin doğal dengeyi bozmasını, doğadan aldıklarımızı tekrar doğaya vererek az da olsa engellemiş oluruz. Bununla birlikte yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar ham madde olarak kullanılması, büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılar. Bir örnek vermek gerekirse yeniden kazanılabilir alüminyum kullanılması, sıfırdan imal edilmesine oranla % 35’e varan enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Çöpteki nesneleri ham madde olarak kullandığımız vakit, çevre kirliliğinin her geçen gün artmasını da önlemiş oluruz. Hurda kâğıdı, tekrar kâğıt imalatında kullandığımızda hava kirliliğini %75 – 94, su kirliliğini %35, su kullanımını %45 azaltmış oluruz. Ayrıca bir ton atık kâğıdın kâğıt hamuruna katılması, 4 ton odunun, belki de en az on senede yetişebilecek 12 cm çapında 20 ağacın kesilmesini önlemiş olur. Çevremize, doğaya, ülke ekonomisine ve kendimize olan sorumluluğumuzdan dolayı günümüzde hepimizin dönüşüm projesi içinde yer alması gerekmektedir.


7. Sınıf Fen Bilimleri Aydın Yayınları Kitabı Sayfa 115 Cevapları


İhtiyacı Olanlara Yardım Kampanyası
• Okulumuzda arkadaşlarımızla iş birliği yaparak ihtiyaç sahibi insanlar için kıllık-kıyafet ve eşya kampanyası başlatalım.
• Bu kampanyada öğretmenlerimizden, aile büyüklerimizden ve sivil toplum kuruluşlarından yardım alalım.
• Topladığımız eşyaları ihtiyacı olan kişilere ulaştıralım.
• Yaptığımız kampanyada paylaşmanın ve merhametli olmanın önemini anlatacak bir sunum hazırlayıp sınıfta arkadaşlarımıza sunalım.

Kitabımızın XII. sayfasında yer alan bilimsel araştırma ve mühendislik tasarım süreçlerini okuduktan sonra sayfa 208’deki araç tasarlama örneğini kullanarak bir araç tasarlayınız.


Cevap :

Bu sunumu arkadaşlarınızla birlikte okulda bir grup halinde çalışarak yapmanız gerekmektedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 114-115 Cevapları Aydın Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!