7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 31-32 Cevapları Aydın Yayınları


Fen Bilimleri Öğretmeni

7. Sınıf Fen Bilimleri Aydın Yayınları Kitabı Hücreden Organizmaya Cevapları Sayfa 31, 32


Hücreden Organizmaya Cevapları


7. Sınıf Fen Bilimleri Aydın Yayınları Kitabı Sayfa 31-32


Canlılar aynı anda birçok faaliyet gerçekleştirebilir. Bu faaliyetlerden bazıları; sindirim, boşaltım, dolaşım, solunum vb. gibi hareketlerdir. Bu faaliyetlerin gerçekleşmesi için birbirinden farklı özelliklere sahip hücrelerin görev alması gerekir. Bu sebeple hücreler farklı yapısal özelliklere sahiptir.

Bazı canlılar tek hücrelidir. Bazı canlılar da milyarlarca hücrelerin bir araya gelmesi sonucu oluşur. Tek hücreden meydana gelen canlılara tek hücreli canlılar denir. Bu canlılara amip, bakteri, öglena ve terliksi hayvan (paramesyum) örnek olarak verilebilir.

Aynı görevi yapmak için bir araya gelmiş, aynı özelliğe sahip hücrelerin oluşturduğu topluluğa doku denir. İki veya daha fazla dokunun oluşturduğu yapıya da organ denir. Belli bir görevi yerine getiren organların bir araya gelerek oluşturduğu yapıya ise sistem adı verilir. Sistemlerin bir araya gelmesi sonucunda da organizma, yani canlı oluşur. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Sayfa 31-32 Cevapları Aydın Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
7 sınıf fen bilimleri ders kitabı sayfa 31 32 ve 33 de yer alan ödevimi yapmak için ve ödevlerimi iyi bir şekilde anlamak hücrenin yapısı ve özelliklerini güzel bir şekilde inceleyerek öğrenecek birçok bilgiyi öğrenmek istediğim zaman Forum sayfa sesli hemen ziyaret ettim çünkü bu site sayesinde yalnız fen bilimleri dersinde değil tüm derslerimde birçok bilgi ve cevabı bulabiliyor bu bilgi ve cevapları ve öğrendim sizlere çok teşekkür ederim.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!