7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 100-101-102. Sayfa Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 100-101-102. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Peygamberimizin Nezaket ve Hilmi Cevapları Sayfa 100, 101, 102


Peygamberimizin Nezaket ve Hilmi Metni Cevapları


7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 100 Cevapları

Soru : Size yanlışlıkla çarpan bir arkadaşınıza sesinizi yükselttiğinizde, o kimsenin öfkeye kapılmayarak sizden nazik bir şekilde özür dilemesi durumunda ne hissedersiniz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Kendime çok kızarım. O bana nezaketçe özür dilediğin de ben bağırdığım kızdığım için kendime kızarım. Bende düzgün bir şekilde uyarabilirdim.


7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 101 Cevapları

Peygamber Efendimiz Müslümanları seçkin kılacak birtakım özelliklerden bahsetmiştir. Bunlardan birisi de hilm ve güzel ahlak sahibi olmaktır. Kufe’ye yerleşip orada vefat eden sahabilerden Cabir b. Semure (r.a.), babasıyla birlikte bulunduğu bir mecliste Allah Resulünün şöyle dediğini aktarmaktadır: “Çirkin söz ve davranışların İslam’da hiç yeri yoktur. Müslümanlığı en iyi olan insanlar, ahlakı en güzel olanlardır.”

(Ahmed b. Hanbel, Müsned, C 5, s. 100.)

Soru : Peygamberimizin yukarıdaki hadisinden ilkeler çıkararak arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap :

Müslümanların güzel ahlaka sahip olması gerekir. çirkin söz ve davranışlardan kaçınılmalı ve her zaman iyi güzel düşüncelere ve davranışlara sahip olmaları gerekmektedir.

Bu sayede gerçek bir Müslümanlığı göstermiş oluruz. Güzel ahlak her zaman insanı güzel olaylarla ve iyi güzel insanlarla tanışmasına vesile olur.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 100-101-102. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Arkadaşlarımızla ve aile bireylerimiz ile nezaketli ve anlayışlı bir yaşam sürdüğümüz zaman daha huzurlu bir hayatımız olduğunu gözlemleyebiliriz. Bir kişi bize hata yaptığı zaman veya kalbimizi kırdığı zaman ona karşı kaba davranmamalı ve hatasını anlamak için çok nazik ve kibar şekilde ifade etmemiz gerekir. Öfkeli sinirli ve sabırsız olmak bizi mutlu etmez. Aksine pozitif davranmak düşüncelerimizi iyi yönde çevirmek ve karşımızdaki insana empati kurarak ilişki kurmak bizi mutlu ve yaşanılır bir hayatın kapısını açar
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak