7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 20-21-22-23. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 20-21-22-23. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Davetin Yaygınlaşması ve Sonuçları Cevapları Sayfa 20, 21, 22, 23


Davetin Yaygınlaşması ve Sonuçları Metni Cevapları


7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 20 Cevapları

Soru : Mekkeliler, şehirde yaşayan bazı kişilerin Müslüman olduğunu öğrenince çok tepki gösterdiler. Sizce bunun sebepleri neler olabilir? Düşününüz.


Cevap :

Mekkeli müşrikler dini ticari amaçlı kullanmaktaydılar. Birçok insan putlara taptığı için elleri ile put yapıp satan tüccarlar bulunmaktaydı.

Müslümanların bu ticareti bozacağını düşündükleri için sert tepkiler göstermişlerdir. Müslüman olan kişilere karşı bundan dolayı birçok zorbalık yapmış onları sürekli rahatsız etmişlerdir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 20-21-22-23. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem peygamber olduktan sonra Mekke şehrinde Müslümanlığı yaymaya çalışmış ama bazı müşrikler ve putlara tapan insanlar doğru yolu bulmadan cehalet ile yollarına devam etmişlerdir nitekim bu insanlar putlara tapar kız çocuklarını diri diri gömen kölelere eziyetler eder ve büyük bir cehalet içinde yaşarlardı peygamber efendimiz sahabeler ve elbi bey onların doğru yolu bulması için birçok mücadele vermiş şehitler vermiş ve bu o da birçok müşrik doğru yolu bulmamıştır peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem bundan dolayı büyük bir üzüntü duyardı sahabelerin ve Müslümanların görmüş olduğu eziyetler ve işkencelerden dolayı hicret etme kalmışlardır
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak