7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 24-25. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 24-25. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Taif’e Yolculuk Cevapları Sayfa 24, 25


Taif’e Yolculuk Metni Cevapları


7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 24 Cevapları

Soru : Hz. Muhammed (s.a.v.), peygamberliğinin Mekke yıllarında Taif kentine niçin gitmiş olabilir? Arkadaşlarınızla bu konuda konuşunuz.


Cevap : Mekke’de Müslümanlara karşı zorbalık atmaya başlamıştır. Bundan Müslümanları korumak için yeni yurt arayışına girmiş olabilir.


7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 25 Cevapları

Taif yolculuğu, Peygamberimiz (s.a.v.) için oldukça zor oldu. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Taif yolculuğu için “Uhud gününden daha zor oldu.” ifadesini kullanmıştır. Yüce Allah (c.c.), Peygamberimize (s.a.v.) bir melek göndermiş, melek de Hz. Peygamber’e (s.a.v.), isterse iki dağı Taiflilerin  üzerine yıkacağını söylemiştir. Ancak Resulullah (s.a.v.), “Hayır! Allah’ın, onların soylarından sadece Allah’a kulluk edecek ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayacak kimseler çıkaracağını ümit ederim.” cevabını vermiştir. (İbn-i Kesir, es-Sîretü’n-Nebeviyye, s. 243; aynı olay için ayrıca bk. Buhârî Bed’ül Halk, 7; Müslim, Cihad, s. 111.

Soru : Yukarıdaki metinden hangi sonuçları çıkarabiliriz? Düşüncelerinizi açıklayınız.


Cevap : Bir iş konusunda yardım istediğimiz insan Allah’a şirk koşan biriyse ondan yardım almamalıyız.


Soru : Peygamberimizin (s.a.v.) Taif yolculuğunu, sebep ve sonuçlarıyla birlikte sınıfınızda değerlendiriniz


Cevap : Peygamber efendimiz Müslümanlar için yeni yurt arayışına girmiştir. Bunun üzerine Taif’e gitmiştir. Beklediğini bulamayıp geri dönmüştür. Yeni yurt arayışına başlamıştır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 24-25. Sayfa Cevapları Tutku Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Bir Müslümanım Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'in hayatını örnek edilmesi ve bu ahlaklı ve güzel yaşaman hayatında uygulaması demek Müslüm anlatan ve güzel bir şekilde yaşaması anlamına gelmektedir çok küçük yaştan itibaren peygamber efendimizin hayatını öğrendiğimiz zaman İslam'ın imanın şartlarını ve gerekliliğini en güzel şekilde hadis-i şeriflerde ve ayetlerde öğrenebiliriz Ayrıca peygamber efendimizin hadis-i şeriflerinde yer alan birçok halk ve davranışı hayata uyguladığımız zaman sağlığın bereket Varlık ve nimetlerin bizi bulduğunu göreceğiz
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak