7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 70-71. Sayfa Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 70-71. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Peygamberimizin Hayatı Öğretmeni

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı İdeal Bir Eş Olarak Peygamberimiz  Cevapları Sayfa 70, 71


İdeal Bir Eş Olarak Peygamberimiz Metni Cevapları


7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 70 Cevapları

Hz. Aişe (r.a.), Allah Resulü’nün güzel davranışlarından birini şöyle anlatıyor: “Resulullah ile bir yolculuğa çıkmıştım. Peygamber Efendimiz bir yerde ashabına ilerlemesini söyledi. İkimiz arkada kalınca bana “Gel seninle yarışalım.” dedi. Koşmaya başladık ve ben onu geçtim. Aradan birkaç yıl geçmiş ben de biraz kilo almıştım. Yine bir yolculuğa çıktık. Peygamber Efendimiz, ashabına ilerlemesini söyledi ve biz geride kalınca yine yarış yaptık. Bu defa Allah Resulü beni geçti. “İşte, şimdi ödeştik.” dedi. (Ebû Dâvûd, Cihad, 61.

Soru : Yukarıdaki metinden hareketle Peygamberimizin bir eş olarak örnek davranışlarını belirleyerek arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap :

Peygamber efendimiz kadınlara hep saygı göstermiş ve kıymet vermiştir. Erkeklerden ayrı tutmamış ve eşit olduğuna inanıp öyle yaşamıştır.

Bundan dolayı eşlerine de çok kıymet verip saygı göstermiştir. Kadınların ezilmesine izin vermemiştir. Bunu yukarıdaki hadisten de görebiliyoruz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı 70-71. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem örnek bir eşti eşlerine ev işlerinde yardım eder güzel sözler de bulunur ve onları çokça sever ve sayardı. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem ahlaki ve örnek davranışları ile hem sahabeleri hem Müslümanlara hem de ehli beytine örnek olmayı başarmıştır. Bunların en güzel örneklerinden biri iyi bir eş olmasıydı. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem hem eşlerine iyi davranır hem de çocukları çok severdi
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak