7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 180-181-182-183-184-185. Sayfa Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 180-181-182-183-184-185. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Geleceğin Senin Ellerinde Soruları ve Cevapları Sayfa 180 181 182 183 184 185


Geleceğin Senin Ellerinde Soruları ve Cevapları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 180 Cevapları 

Soru : Büyüyünce hangi mesleği yapmak istiyorsunuz. Niçin? Açıklayınız.


Cevap : Büyüyünce hangi mesleği yapmak istiyorsunuz. Niçin? Açıklayınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Ben büyüyünce doktor olmak istiyorum. Sağlık bu hayatta en değerli varlığımız denebilir. İnsanın sağlığı olmadıkta sonra ne bedenen ne ruhsal rahat değildir. Bu yüzden insanlar şifa vesilesi olmak ve onların iyi olması için uğraşmak benim hayalim.

Ben büyüyünce mühendis olmak istiyorum. Yeni yeni tasarım ve icatlar peşinde koşmak, hayalimdeki aletleri yapmak ve ülkemizin geleceği adına yapılan en büyük yatırımları elde etmek benim hayalim.

Ben büyüyünce mimar olmak istiyorum. Hayalimde yeni Dünya şekillerine uygun harika yapılar var. Onları hayata geçirmek ve harika binalara imza atmak istiyorum.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları  Sayfa 183 Cevapları 

Soru : Teknoloji alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız.


Cevap : Teknoloji alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Teknoloji hızla ilerleyen bir gerçek. Hayatımızın artık her alanında neredeyse teknolojiyi görmek mümkün. İnsanlar teknoloji sayesinde birçok kolaylık elde etmektedirler. Evimizde kullandığımız ve olmazsa olmaz olan buzdolabı, çamaşır makinesi,  fırın, süpürge gibi birçok ürün teknolojinin eseridir.

Bu ürünler hızla gelişmekte ve her geçen gün yenisi çıkmaktadır. Geleceğin mesleklerinden birkaç tanesi; bilgisayar programcılığı, sanal alışveriş programcılığı ve mühendislik  , robot tasarım, sanal kurulum uzmanları olabilir. Robotların denetlendiği yerler ve bunlarla ilgilenen uzmanlarda olması hayaller arasındadır. Gelişen Dünya düzeni bu şekilde gözükmektedir.


Soru : Ulaşım alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız.


Cevap : Ulaşım alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Ulaşım alanı ile ilgili geleceğin mesleği uçan arabaların tamiri ve düzenini sağlayacak bir kontrol sistemciliği olabilir. Bence gelecekte uçan arabalar olacak ve insanların hepsi bunu tercih edecek. Şu anda olan yer deki arabalar geçmişte kalacak.

Bunun oluşması için çalışmalar ve icatlar hızla devam ediyor. İnsanlar bu teknolojiyi herkesten önce elde etmek için yarışma durumundalar. Ulaşımla ilgili olacak olan geleceğin  mesleği de doğal olarak bu yeni çıkan uçan arabalarla ilgilenen , onların düzenini ve tamirini sağlayan kişilerin mesleği olacaktır. Bu programlama ve düzenleme meslekleri olabilir.


Soru : Geleceğin mesleklerinde başarılı olabilmek için gerekli olan becerilerden hangilerine sahip olduğunuzu düşünüyorsunuz? Kutucukları işaretleyiniz.


“7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 180-181-182-183-184-185. Sayfa Cevapları Meb Yayınları”


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları  Sayfa 185 Cevapları 

Soru : Meslek seçimi konusunda gerçekçi ve doğru karara ulaşabilmek için öncelikle kendinizi tanımalısınız. Aşağıda yer alan bilgiler kendi özelliklerinizi tanımanız için sizlere yol gösterici olacaktır. Sorulardan yola çıkarak nasıl bir meslek istediğinizi yazınız.


Yetenekleri Keşfedebilmek


Soru : Neler yapabilirim?


CevapYeni geleceğim meslekleri hakkında bilgiler elde edebilir araştırmalar yapabilirim.


İlgilerin Farkına Varabilmek


Soru : Neler yapmaktan hoşlanırım?


CevapYeni icatlar ve insanların yeni ihtiyaçlarını bulmak için araştırmalar yaparım.


Değerleri Belirleyebilmek


Soru : Mesleğimden beklentilerim nelerdir? Nasıl bir iş istiyorum?


Cevapİnsanların yeni ihtiyaçlarını karşılamak ve insanların rahat bir şekilde yaşamlarını sağlayarak yeni bir gelir alanı elde etmek.


Kişilik Özelliklerini Bilmek


Soru : Kişilik özelliklerim nelerdir?


CevapYenilikçi, eleştiriler, zeki, geleceği gözlemleyen


Güçlü ve Geliştirilmesi Gereken Yönleri Bulmak


Soru : Diğer kişilerden farklı ve daha iyi yaptığım şeyler nelerdir, hangi konularda kendimi yeterli görüyorum?


Cevapİnsanların ihtiyaçlarını gözlemlemek diğer kişilerden daha iyi yaptığım bir konudur.


Seçtiğim Meslek : Mucit


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 180-181-182-183-184-185. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Ben büyüyünce öğretmen olmak isterdim.Öğretmen olmak küçüklükten belli hayalimdi.Öğrencilerim olsun isterdim,ders güzel bir şekilde işlensin isterdim  ve büyüdüğünde de bunları yapacağım.Öğrenciler kitaplarını açsınlar,istediği gibi sorularını sorsunlar,tahtaya kalksınlar ve her şey güzel bir şekilde gitsin isterdim.Kısacası öğretmen olmak benim hayalimdi.Aslında artık hayalim değil büyüdüğümde bunu gerçekleştireceğim çünkü.Herkesin bir hayali vardır ve ben insanların hayallerinin peşinden koşmasını öneririm.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak