7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 186-187-188-189-190. Sayfa Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 186-187-188-189-190. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Dijital Teknoloji Çağındayız Soruları ve Cevapları Sayfa 186 187 188 189 190


Dijital Teknoloji Çağındayız Soruları ve Cevapları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 186 Cevapları 

Soru : Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu ürünler icat edilmeseydi hayatınız çok farklı olur muydu? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Hafta sonları vaktimin neredeyse tamamını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorum. Derslerimi bitirdikten sonra eğer bir yere geziye gitmeyecekse bu şekilde vakit geçiriyorum. Eğer bu araçlar icat edilmese muhtemelen başka aktiviteler bulur ve ailemiz ve sosyal hayatımızla daha çok aktif halde vakit geçirirdik.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları  Sayfa 187 Cevapları 

Soru : Bir mucit olduğunuzu hayal edin. Tarımı ya da hayvancılığı kolaylaştırıcı bir icat yapmak isteseydiniz bu ne olurdu? Düşüncelerinizi yazınız.


Cevap : Bir mucit olduğunuzu hayal edin. Tarımı ya da hayvancılığı kolaylaştırıcı bir icat yapmak isteseydiniz bu ne olurdu? Düşüncelerinizi yazınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Hayvanların robotlar tarafından bakıldığı ve sağıldığı, ekinlerin tamamen robotların yaptığı ve insanların sadece yön vermesi ile yapılan robotlar yapmak isterdim. Böylece insanlar yorulmadan hayatlarına devam edecek ve daha hızlı ve kolay bir şekilde ekim, hasat gibi işlemler yapılabilecektir. Ben mucit olsam bu icadı yapmak isterdim.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları  Sayfa 188 Cevapları 

Soru : Sizin 3D yazıcınız olsaydı neler tasarlardınız? Arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : Sizin 3D yazıcınız olsaydı neler tasarlardınız? Arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Bir kişi 3D yazıcı ile istediği her şeyi tasarlayabilir. 3D yazıcı yazıcıyla ben insanların ihtiyacı olan protez bacakları ve kolları tasarlayarak onlara yardımcı olmak isterim.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları  Sayfa 190 Cevapları 

Soru : Genel Ağ üzerinden ailenizle alışveriş yapmak isteseydiniz hangi ürünleri tercih ederdiniz? Boşluklara işaretleyiniz.


“7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 186-187-188-189-190. Sayfa Cevapları Meb Yayınları”


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,7 sınıf sosyal bilgiler kitabı 186 187 189 190 191

Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 186-187-188-189-190. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Ben teknolojik aletlerle fazla vakit geçirmem.Eğer fazla vakit geçirirsem bu bana zarar verir.O yüzden teknolojik alet kullanırken fazla kullanmamaya özen göstermeliyiz.Bu söylediğim şeyler sadece sağlığımız için.Teknolojik aletleri fazla kullanmak gözlerimize,duruşumuma zarar verir.Kimse gözlerine ve duruşuna zarar gelsin istemez.Ben zarar gelsin istemiyorum sizde zarar gelsin istemiyorsanız teknolojik aletlerle fazla vakit geçirmeyin.Ne demişler azı karar çoğu zarar.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak