7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 220-221-222-223. Sayfa Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 220-221-222-223. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Türkiye’de ve Dünyada Barış Soruları ve Cevapları Sayfa 220 221 222 223


Türkiye’de ve Dünyada Barış Soruları ve Cevapları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 220 Cevapları 

Soru : Dünya barışına katkı sağlamak için neler yapılabilir?


Cevap : Dünya barışına katkı sağlamak için neler yapılabilir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Dünya barışına Katkı sağlamak için insanların sürekli olarak birbirine destek çıkan çıkmak çıkması ekonomik çıkarların bir köşeye bırakılarak toplumsal refahın en üst seviyede tutulması insanların ihtiyaçlarının karşılanması ve geri kalmış ihtiyacı olan ülkelere uluslararası kuruluşlarla yardım etmekle beraber dünyanın barışını kolay bir şekilde sağlanacağını ifade etmek mümkün olacaktır.

İşte bu nedenle bizlerinde Ülkemizin ve vatandaşların da sürekli olarak yardıma muhtaç olan ülkelere yardım etmemiz destek çıkmamız ve sürekli olarak sosyal platformlarda barış için gerekli olan ifadeleri kullanarak belli bir algı oluşturmamız ve devlet eliyle de olsa milletvekili ve de olsa yardımlarla beraber sıkıntıları çözerek dünya barışını sağlamamız büyük bir önem taşımaktadır.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları  Sayfa 223 Cevapları 

Soru : Aşağıda isimleri verilen uluslararası kuruluşları araştırarak boş bırakılan yerleri doldurunuz.


“7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 220-221-222-223. Sayfa Cevapları Meb Yayınları”


Avrupa ve Akdeniz Bitki Sağlığını Koruma Örgütü (EPPO) Üye Ülkeler : Arnavutluk, Avusturya, Almanya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Fas, GKRY, Guernesey Adaları, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İsrail, İtalya, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, Jersey Adaları, Kazakistan, Kırgızistan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Özbekistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan


Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Üye Ülkeler : Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Brunei, Burkina-Faso, Cezayir, Cibuti, Çad, Endonezya, Fas, Fildişi Sahili, Filistin, Gabon, Gambiya, Gine, Gine Bissau, Guyana, Irak, İran, Kamerun, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Komorlar, Kuveyt, Libya, Lübnan, Maldivler, Malezya, Mali, Mısır, Moritanya, Mozambik, Nijer, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Senegal, Sierra Leone, Somali, Sudan, Surinam, Suudi Arabistan, Tacikistan, Togo, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Umman, Ürdün, Yemen, Suriye


Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) Üye Ülkeler : IFAD’a 177 ülke üye olup, üye ülkelerin tam listesine IFAD’ın internet adresinden ulaşılabilmektedir.


Soru : Ülkemizin liderliğinde uluslararası bir kuruluş kurduğunuzu düşünün. Kuruluşun adını, amacını, üye ülkeleri belirleyerek bir slogan ve logo hazırlayınız.


Kuruluşun Adı : Dünya Dayanışma ve Yardımlaşma Örgütü


Kuruluş Tarihi : 1 Mayıs 2021


Üye Ülkeler : Türkiye, Azerbeycan, Abd, Rusya, Çin, Türkmenistan, Pakistan, Mısır, Libya, Yemen, Katar


Kuruluşun Sloganı : Kimse aç kalmasın, kimse susuz kalmasın


Kuruluşun Amacı : Dünyada var olan açlık ve susuzlukla mücadele ederek yardıma muhtaç olan insanlara insani yardım götürmek.


Soru : Mustafa Kemal Atatürk’ün girişimleriyle Cumhuriyet’in ilk yıllarında komşu ülkelerle kurduğumuz kuruluşları araştırınız. Bunların kuruluş amaçlarını yazınız.


Sadabat Paktı,  1937 yılında Türkiye, İran, Afganistan ve Irak arasında imzalanmış üye ülkelerin birbirlerine saldırmamak için yaptıkları anlaşmalardır.

Balkan Antantı; Türkiye, Yunanistan, Romanya, ve Yugoslavya’nın Bulgaristan tehtidine karşı sınırlarını korumak ve Balkanlardaki karışıklığa son vermek için 1934 de imzaladığı  dostluk anlaşmasıdır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 220-221-222-223. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Dünya barışının gerçekleşmesini gerçekten çok çok istiyorum.İnsanlar arasında barış dünya arasında barış demek bence.Bütün ülkeler ekonomiyle ilgilenmek yerine barışla ilgilenseler çok çok daha iyi.Barış olması gerçekten çok güzel bir şey.Barış sadece bir yerde değil her yerde olsun.Hiç bir yerde kötülük olsun istemem.İnsanların hepsi barış olsun ister ve birbirimize güvenirsek bunu başarabiliriz.
Gizem
çok teşekkürler ellerinize sağlık
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak