7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 232-233-234-235-236. Sayfa Cevapları Meb Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 232-233-234-235-236. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Küresel Sorunlara Çözüm Üretiyorum Soruları ve Cevapları Sayfa 232 233 234 235 236


Küresel Sorunlara Çözüm Üretiyorum Soruları ve Cevapları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 232 Cevapları 

Soru : Dünyayı etkileyen sorunların neler olduğunu ve bu sorunların hayatınıza etkilerini tartışınız.


Cevap : Dünyayı etkileyen sorunların neler olduğunu ve bu sorunların hayatınıza etkilerini tartışınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Dünyayı etkileyen sorunların bir tanesi geri kalmış ülkelerde yaşanan açlık sorunları olarak kabul edilebilir. Bu bölgelerde insanlar yiyecek ve temiz su kaynaklarından yoksun olarak yaşamaktadır. Bunun sonucunda bu bölgede yaşayan insanlar açlık ve bir çok hastalıktan hayatını kaybetmektedir.

Bu sorunun çözülmesi için devletlerin desteklenmesi ve var olan bölgelerdeki devletlerin hızlı bir şekilde kalkınması için projelerin üretilmesi gerekmektedir. Devletlerin ekonomik olarak kalkınmalarının sağlanması açlık ve temiz su kaynakları gibi temel ihtiyaçların kolay bir şekilde elde edilmesini sağlayacaktır.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları  Sayfa 235 Cevapları 

Soru : Aşağıda verilen görselleri inceleyiniz. Görsellerin hangi küresel sorunlara çözüm önerileri sunduğunu boşluklara yazınız.


“7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 232-233-234-235-236. Sayfa Cevapları Meb Yayınları”


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları  Sayfa 236 Cevapları 

Soru : Sınıfta arkadaşlarınızla gruplar oluşturunuz. Aşağıda verilen küresel sorunlardan birini seçerek bu küresel sorunun çözümüne yönelik geliştirdiğiniz çözüm önerilerinizi aşağıya yazınız.


(Küresel iklim değişimi, doğal afetler, açlık, terör, göç)


CevapAçlık günümüzde sonsuz bir kaynak sahibi olan dünyamızda bazı bölgelerde insanların açlıkla karşı karşıya kalması büyük bir küresel sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Açlık ve yetersiz beslenme sonucunda dünyamızda özellikle Afrika kıtasında bir çok insan hayatını kaybetmektedir. Bizler bir evrensel devlet olarak ne kadar yardım etsekte yetersiz kalıyoruz. İşte bu nedenle bütün dünyanın bu küresel sorun üzerine yardımlarını aç kalan kişilere ulaştırması ve yardım etmesi gerekmektedir. Bunun içinde devlet aracılığı ve sosyal toplum örgütleri ile kampanyalar ve yardımların toplanması gerekir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 232-233-234-235-236. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Dünyayı kötü bir şekilde etkileyen birçok sorun vardır.Bunlardan biri açlıktır.Tabağımıza yiyeceğimiz kadar yemek almamız gerekir.Bunun fazlasını alıp çöpe atarsak bu dünya için kötü bir sorundur.Dünyada çok aç kalan kişiler vardır.Onları da dikkate alarak ve düşünerek tabağımıza fazla yemek alıp çöpe atmamalıyız.Yiyebileceğimiz kadar yemek koymamız gerekir.Bu sayede bu sorun da ortadan kaldırmış oluruz.Ama bazı insanlar bu kurallara uymadığı için açlık daha da artmaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak