7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 224-226-227 Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Ders Kitabı Ekonomiye Yön Veren Kuruluşlar Soruları ve Cevapları Sayfa 224 225 226 227


Ekonomiye Yön Veren Kuruluşlar Soruları ve Cevapları


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 224 Cevapları 


Soru : Ülkeler uluslararası ticareti canlandırmak için neler yapabilir? Tartışınız.


Cevap : Ülkeler uluslararası ticareti canlandırmak için neler yapabilir? Tartışınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Ülkeler uluslararası ticareti canlandırmak için yapması gereken önemli faktörlerden bir tanesi ülkeleri arasında var olan serbest ticaret bölgeleri oluşturularak gümrük vergilerini azalması ve bu sayede vatandaşlarının ucuz ürün elde ederek hızlı bir Kalkınma sürecine girmesi uluslararası ticaretin canlanmasına Büyük bir rol oynayacağını ifade edebiliriz.

Ayrıca ülkeler arasında var olan gümrük vergilerinin en az seviyede tutularak ürün girdi ve çıktısının fazla olması var olan yakıtların ucuz bir şekilde transferinin sağlanması ile beraber hızlı bir üretim ile beraber uluslararası ticaretin ürün çeşitliliği ile beraber hızlı bir şekilde çok olacağını söyleyebiliriz.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı MEB Yayınları  Sayfa 226 Cevapları 


Soru : Tabloda ekonomik olarak bağlantımızın olduğu bölge ve kuruluşlara ait bilgiler verilmiştir. Bu bilgilerin ait kuruluşları boşluklara yazınız.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 224-226-227 Cevapları MEB Yayınları
“7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 224-225-226-227. Sayfa Cevapları MEB Yayınları”

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı MEB Yayınları  Sayfa 227 Cevapları 


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesinin bölgesel iş birliğinin en tarihi örneği olduğunu belirtti. Türkiye’nin bölgedeki enerji projeleri için kolaylaştırıcı rol üstlenmeye devam edeceğine dikkati çekti. “Tüm ortakların çıkarına olan ve adil bir paylaşımı amaçlayan projelerin barışa,huzura ve istikrara yapacağı katkıya inanıyoruz.Dünya Enerji Kongresinde ‘Barış İçin Paylaş’ sloganını seçtik.” ifadelerini kullandı.Bundan 10 yıl önce ilk kez dile getirilen Güney Gaz Koridorunun bel kemiği olarak TANAP projesinin geliştirildiğini anımsatan Bakan, şöyle devam etti:“Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı, ilgili tüm paydaşlarına hizmet eden bölgesel iş birliğinin mükemmel ve tarihi bir örneği durumundadır.İnanıyoruz ki hiçbir ülke tek başına iş birliği ağlarının bir parçası olmadan enerji güvenliğini sağlayamaz.” değerlendirmesinde bulundu.

(Genel Ağ haberinden düzenlenmiştir.)


Soru : Verilen habere göre TANAP’ın ülkemize ve bölge ülkelerine neler kazandıracağını yazınız.


Cevap: TANAP projesi ile birlikte adil ve eşit bir şekilde ülkeler büyük kazançlar elde ederek bölgede ekonomik istikarar ve barış ortamı sağlanacaktır. Böylelikle bütün ülkeler rahat bir yaşam standartları elde edeceklerdir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkeler uluslararası ticareti canlandırmak için serbest maden yaparak ucuza satış yapmalarını sağlamaları gerekir.Madene olan ilgi gitgide azalmakta.Teknolojide en çok ilerleme kaybeden şey maden’dir.İnsanların biraz daha madenle ilgili şeylere odaklanması gerekir.İnsanların aklı maden’de yeni şeyler üretmeye’de yeter bence.Teknolojinin maden’de ilerlemesi çok çok daha iyi olur.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.