7. Sınıf Türkçe Bilmemekten Rahatsız Olmayın Okuma Metni Cevapları


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Bilmemekten Rahatsız Olmayın Okuma Metni Cevapları Sayfa 228, 229


Bilmemekten Rahatsız Olmayın Okuma Metni Cevapları


7. Sınıf Türkçe Özgün Yayınları Ders Kitabı Sayfa 228 Soruları ve Cevapları

“7. Sınıf Türkçe Kitabı 228-229. Sayfa Cevapları Özgün Yayınları”


Bir zamanlar köyün birinde yaşlı ve bilge bir adam yaşarmış. Köylüler, kaygıları ya da soruları olduğunda cevabı bu adamda ararlarmış. Günün birinde bilge adamın yanına bir çiftçi gitmiş ve telaşlı bir şekilde, “Yardımına ihtiyacım var. Korkunç bir şey oldu. Öküzüm öldü ve tarlamı sürmek için başka hayvanım yok! Başıma gelebilecek bundan daha kötü bir şey olabilir mi?” diye sormuş. Bilge adam, “Belki öyledir, belki de değildir.” karşılığını vermiş. Çiftçi aceleyle köye dönüp köylülere bilge adamın çıldırmış olduğunu söylemiş. Öküzünün ölmüş olmasından daha kötü ne olabilirmiş ki? Bilge adam bunu nasıl göremezmiş?
Ertesi gün ise çiftliğin civarında başıboş dolaşan genç ve güçlü bir at görünmüş. Çiftçi, artık bir öküzü olmadığından tarlasını sürmek için atı yakalamış, tarlasını sürmüş. Daha önce tarlasını hiç bu kadar kolay sürmediğinden çok mutluymuş. Bunun üzerine bilge adama giderek “Haklıydın bilge adam. Öküzümü kaybetmek başıma gelebilecek en kötü şey değilmiş, aksine Tanrı’nın bir lütfuymuş. Öküzüm ölmeseydi atı yakalamaz, tarlamı onunla sürmezdim. Kabul etmelisin ki bu olabilecek en iyi şeydi.” diyerek özür dilemiş. Fakat bilge adam gene, “Belki öyledir, belki de değildir.” karşılığını vermiş. Gene mi diye düşünen çiftçi, bilge adamın delirmiş olduğundan emin olmuş. Oysa çiftçi, başına geleceklerden habersizmiş.


Cevap : 7. Sınıf Türkçe Kitabı 228-229. Sayfa Cevapları Özgün Yayınları konusunda soru bulunmamaktadır. Siz değerli öğrencilerimizin okuma metnini bir iki defa okumanızı tavsiye ederiz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Türkçe Bilmemekten Rahatsız Olmayın Okuma Metni Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
İnsanlar hayatı boyunca birçok konu hakkında bilgi edilmemiş veya birçok konu hakkında bilgisiz olabilirler. Bilmemek asla ayıp değildir. Asıl olan öğrenmemek araştırma mak ayıp ve hatalı olarak karşılanır. İnsanlar kaç yaşına gelmiş olursa olsun birçok konu hakkında bilgileri olmayabilir. Ayrıca insan her yaşta farklı bilgileri öğrenebilir ve çeşitli bilgiler edinebilir. Çünkü öğrenmenin hiçbir zaman yaşı yoktur. Çevre evimizdeki insanlara katkı sağlamak ve yardım etmek istiyorsak bildiğimiz tüm konular hakkında onları bilgilendirmek ve bizim varsa bilmediğimiz konuları araştırarak öğrenmek karşımızdaki insanların bildiği konuları sorarak bilgilerimize bilgi katmak bize daha gelişmiş daha aydınlık birer insan yapar.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!