7. Sınıf Türkçe Kitabı 143-144-145-146-147-148-149-150-151. Sayfa Cevapları Meb Yayınları


Türkçe Öğretmeni

İçindekiler

7.Sınıf Türkçe Ders Kitabı Yeni Dünya Metni Cevapları Sayfa 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151


Yeni Dünya Metni Cevapları


7. Sınıf Türkçe Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 143 Cevapları

DERSE HAZIRLIK


1. 19. yüzyılda gerçekleşen bilimsel gelişmelerle ilgili yaptığınız araştırmayı arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : 19. yüzyılda gerçekleşen bilimsel gelişmelerle ilgili bir araştırma yapınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

19.yüz yıla gelindiğinde bilim dünyasında birçok gelişme olmuştur. İcatlar, buluşlar, tüm gelişmeler. Bu çağda olmuştur. 19.yy bilim dünyasının en parlak çağıdır. O günden bugüne gelen tüm gelişmelerin tamamı 19.yyda yapılan bilimsel gelişmeler ve icatlardır. Özellikle sağlık sektöründe büyük ilerlemeler olmuştur.

 1. Aspirin icad edildi.
 2. Ameliyatlarda anestezi kullanıldı.
 3. Röntgen x ışınları keşfedildi.
 4. Gaz maskesi icad edildi.
 5. Doktorların kullandığı steteskop icat edildi.
 6. Mikropların varlığı bulundu.
 7. Kuduz aşısı yapıldı.
 8. Bilim adamı veya bilim insanı kavramı ortaya çıktı.
 9. Makineli tüfek icat edildi.
 10. İşçilerin kullanması için kot pantolon icat edildi.
 11. Dikenli tdl icad edildi.
 12. Yanmalı motor icad edildi.
 13. Elektrikli motor icad edildi.
 14. Ampul icad edildi.
 15. Elektrik aküsü icad edildi.
 16. Neptün gezegeni keşfedildi.
 17. Periyodik tablo oluşturuldu.
 18. Darvin evrim teorisini ortaya attı.
 19. Buharlı lokomotifler icad edildi.

2. Sizce önümüzdeki yüzyıllarda günlük hayatı etkileyecek ne tür bilimsel gelişmeler olabilir?


Cevap : Sizce önümüzdeki yüzyıllarda günlük hayatı etkileyecek ne tür bilimsel gelişmeler olabilir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Teknoloji Son 20 yılda çok ilerlemiş durumdadır. 20 yıl önce hayatımızda olmayan teknolojik cihazlar bugün hayatımızın içerisindedir. Çok uzak olmayan bir gelecekte günlük hayatımız çok daha farklı bir boyuta geçeceğim muhtemeldir.

Örneğin şu anda büyük firmalar olan Tesla BMW gibi araç markaları sizin Rotayı belirlediğiniz şoförsüz araçları prototip olarak ürettiklerini teknoloji fuarlarında göstermeye başladılar. Bu da ne demek oluyor ileri ki dönemlerde araçlar kendi kendine gidecek insanlar araç kullanmayı öğrenmeye gerek görmeyecekler Yine bunun gibi büyük firmalar Samsung Siemens Bosch gibi markalar akıllı Telefonunuzda evdeki fırın ocak klima gibi teknolojik cihazları kontrol edebilmeyi sağladılar.

Bu da gelecek de siz evinize gelmeden istediğiniz yemek hazır eviniz ısıtılmış veya soğutulmuş her şeyin hazır olduğu bir evde yaşayacağımızı göstermektedir. Bugün yine büyük firmalar netflix blutv Amazon gibi yayıncı kuruluşlar sizin istediğiniz zevkinize göre kişisel yayın yapmaktadırlar ileriki dönemde TV kavramı boyut değiştirerek kişisel kanallara dönüşeceği aşikar durumda görünüyor. Teknolojinin bu kadar aşırı ilerlemesiyle özellikle pandemi döneminde insanları evden çalıştırma sistemine geçilmesi ile ileriki dönemlerde evden çalışarak para kazanma sistemi çıkacağı da görülmekte…


7. Sınıf Türkçe Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 147 Cevapları

1. ETKİNLİK


Soru : Okuduğunuz metinde anlamını bilmediğiniz kelimeleri bulunuz. Metnin bağlamından hareketle kelimelerin anlamlarını tahmin ediniz. Tahminlerinizin doğruluğunu TDK Türkçe Sözlük’ten kontrol ediniz. Bulduğunuz kelimeleri cümle içinde kullanınız.


Cevap :

Prototip Kelimesi

Sözlük Anlamı: İlk örnek, model.
Cümlem: Güneş enerjiyle ilgili  yapılan uzay prototipleri tanıtıldı.


Sanal Kelimesi

Sözlük Anlamı: Gerçekte yeri olmayıp zihinde tasarlanan, mevhum, farazi, tahminî
Cümlem: Uzaya gitmeden sanal olarak neler yapacağı hakkında bilgiler elde etti.


2. ETKİNLİK


Aşağıdaki soruları metinden hareketle yanıtlayınız.


1. 20. yüzyılda ortaya çıkan bilimsel gelişmeler nelerdir?


Cevap : Otomobil, telefon, bilgisayar, atom bombası, uzaya yolculuk ve DNA’nın bulunması.


2. Metinde yer alan bilimsel gelişmelerden hangilerini günlük hayatımızda kullanıyoruz?


Cevap : Fotoğraf çekmek, iletişim, televizyon, barkod, mobil telefon, sanal gerçeklik.


3. Sizce insanlık tarihini değiştiren en önemli icatlar nelerdir? Sıralayınız.


Cevap : Uçak, telefon, televizyon, DNA’nın bulunması.


4. Size göre metinde verilen 20. yüzyıldaki gelişmelerden en önemlisi hangisidir, neden?


Cevap : DNA alanında yapılan gelişmelerdir. Bu sayede bir çok hastalık için çözümler bulundu.


5. Metinde verilen bilimsel gelişmelerin ortaya çıkardığı sonuçların ortak yönleri nelerdir? Bilimsel gelişmeler her zaman iyi sonuçlar sağlamış mıdır?


Cevap : İnsanların sorunlarına çözümler bularak hayatlarını kolaylaştırmaktır. Her zaman iyi sonuçlar sağlamamıştır. Atom bombası sonucunda insanlar zarar görmüşlerdir.


6. 20. yüzyıldaki bir bilimsel gelişme (örneğin uçağın icadı) ile ilkel dönemlerdeki bir gelişmeyi (örneğin tekerleğin icadını) karşılaştırın. Bu iki icadın insanlığın gelişimindeki etkilerini tartışınız.


Cevap : 20. yüzyıldaki bir bilimsel gelişme ile ilkel dönemlerdeki bir gelişmeyi karşılaştırın. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Bilim birdenbire gelişmez, hiç yoktan var olamaz. Bilim birikime bilgilerin kişiden kişiye bilgilerin aktarılmasıyla yeni bir icadı yapılarak ilerler. Gelişmeler birbirini takip eder. Gerçek olaylardan yola çıkarak, bilimsel bilgilere ve icatlara ulaşılır.

Günümüzde kullandığımız bazı keşiflerin temelleri çok eskilere gitmektedir. Mesela bugün kullandığımız zincir takmadan karda ilerleyebilen kar lastiklerin temelleri ilk tekeri keşfine dayanmaktadır. İlkel dönemlerdeki ilk keşifler o çağlara devrim niteliği kazandırdığı gibi insanların gelişmesini sağlamıştır. Bugün kullandığımız teknolojiye bakarsak akıllı telefonlardan yapay zeka cihazlara hızlı erişim, kolay ulaşım gibi aklınıza gelen tüm teknolojinin temeli yine geçmiştir.


7. Sınıf Türkçe Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 148 Cevapları

3. ETKİNLİK


Soru : Aşağıdaki görselleri ve yangın talimatını inceleyiniz. Soruları yanıtlayınız.


“7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 143-144-145-146-147-148-149-150-151. Sayfa Cevapları Meb Yayınları”


7. Sınıf Türkçe Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 149 Cevapları

a) Okuduğunuz metindeki gelişmelerden de hareketle yangın söndürme araçlarını karşılaştırınız.


Cevap : 19. yüzyılda yangın söndürme aracı olarak, insanların taşıdığı içi su dolu olan tulumba adlı araçlar kullanılıyordu. 20. yüzyılda ise deposu su dolu olan uçaklar kullanılabiliyor.


b) Sizce yangın ihbarı konusunda 19. yy. ile 20. yy. arasında nasıl bir değişim olmuştur?


Cevap : Sizce yangın ihbarı konusunda 19. yy. ile 20. yy. arasında nasıl bir değişim olmuştur? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

19. yüz yılda da günümüz teknolojisi gibi telefon veya acil durum ihbar hatları bulunmamaktadır. Herhangi bir mahallede şehrin bir yerinde yangın çıktığı zaman insanlar yangın var diye bağırmaktalardı.

Veya itfaiyenin olduğu yere koşarak gidip haber vermek zorundadırlar, fakat 20. yüz yılda teknolojisinin gelişmesi ile birlikte merkezi ihbar hatlarının kurulmasıyla (Türkiye’de 212) her ihbarını merkezi sisteme düşer, merkezi sistemden olduğunuz adres ve yangının boyutu öğrenilerek gerekli müdahalenin nasıl yapılacağına karar verilir ve en hızlı şekilde müdahale edilir. İtfaiye araçları günümüzde o kadar gelişmiştir ki yangınlara havadan dahi müdahale edilebilmektedir.


c) Yangın anında ilk olarak ne yapmalıyız?


Cevap : Yangın anında ilk olarak ne yapmalıyız? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Yangınlar, ne kadar yıkıcı olsa da, insanlar sonuçlarını bilse de hiçbir kişi insanların zarar göreceği veya eşyalarımızın yok olacağı bir yangını veya yıkıcı etkilerini düşünmek istemezler. İnsanlar yangın çıktığı anda iki dakikadan kısa bir süre içerisinde karar vermek zorundadırlar.

Hızlı hareket edebilmek için insanın bilinçli olması gerekir. Eğer olduğumuz yerde yangın çıktığı anda panik yapmadan sakin kalmaya çalışın. Mümkün olduğu kadar en iyi kaçış yolunu bulmak için hızlı olmaya çalışın. Değerli eşyalarınızı kurtarmak için zaman harcamayın. Duman solumamak için suya yakınsanız havlu veya bez ıslatarak ağzınızı ve burnunuzu kapatınız.

Kaçış yolunuzu seçerken, üzerinde  alev olmadığına dikkat edin. Yangının tersi yönünden kaçış yönlerinizi seçmeye özen gösterin. Bir bina içerisindeyseniz asansörü kullanmayın. Etrafınızı yangın sarmışsa yanınızda suda bulunuyorsa üzerinizdeki giysileri tamamen ısıtın, yanınızda çocuk varsa havluyu ıslatarak çocuğu sarın ve çıkış yapın.


d) Talimatnameye göre yangının yayılmasını önlemek için neler yapılmalıdır?


Cevap : Kapı ve pencereler kapatılmalıdır.


e) Evinizde yangın için alınabilecek önlemler ve yangın esnasında kullanabileceğiniz malzemeler nelerdir?


Cevap : Evinizde yangın için alınabilecek önlemler ve yangın esnasında kullanabileceğiniz malzemeler nelerdir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Yangın her zaman insanlar için büyük bir tehlike ve risk tir ne zaman nerede neyin olacağını bilemezsiniz fakat bunu bazı önlemlerle engelleyebilirsiniz.

 1. Evlerde çıkabilecek yangınları engellemek için elektrikli aletler olan ısıtıcılar cihazların kullandıktan sonra mutlaka fişlerini çekmeye dikkat edin.
 2. Tavan Arası gibi bodrum gibi yerleriniz varsa buraları mutlaka temiz tutun yanıcı Kağıt malzemeler bırakmayın.
 3. Soba kalorifer Ocaklar gibi yerlere dikkat edin bunların üzerine yanabilecek şeyleri bırakmayın bir süre sonra ısındıktan sonra alevlenebilir.
 4. Ateşleyici yanıcı maddelerin güneş görmeyen uygun yerlerde muhafaza etmeye dikkat edin.
 5. Elektrik tesisatları düzenli olarak bakımını yaptırın.
 6. Evinizin bacasını kontrol ettirin.
 7. Evinizde herhangi bir yangın çıkacağı zaman nasıl tahliye edilebileceğini zi planlı önceden yapın.
 8. Çocuklarınızı yanını aletlerden Uzak tutun.

f) Talimatnamelerin uygulanmasının günlük hayatımızdaki önemi nedir?


Cevap : Talimatnamelerin uygulanmasının günlük hayatımızdaki önemi nedir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Talimatlar günlük hayatımızı kolaylaştıran, kararlardır. Bir işin veya görevin yapılması hakkında yazılı veya sözlü olarak ifade edilen çalışmalara, emir, yasaklar ve kurallara denir. Her iş yerinin veya okulun talimatnamesi bulunmaktadır.

Bir görevin yerime getirilmesi için başarılı bir hizmet oluşturmak adına sorumlulukların yerine getirilmesi için yapılması gereken işleri kolaylaştıran uygulamalardır. Bize belirtilen talimatnameye göre yapılmayan işlerde kesinlikle bir hata veya yanlış oluşur, bu oluşan yanlış veya hatalar bize ceza olarak sonuçlanabilir.


g) Başka hangi konularda talimatname olabilir?


Cevap : Bütün teknolojik araçlarda, doğal afetler gibi her alanda talimatnameler oluşturulabilir.


7. Sınıf Türkçe Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları

4. ETKİNLİK


Soru : Aşağıdaki cümlelerde geçen fiilleri inceleyerek uygun tablolara yerleştiriniz.


Cevap :

“7. Sınıf Türkçe Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları”


5. ETKİNLİK


Soru : Telefonu bulan Alexander Graham Bell (Aleksandır Gıraham Bel) ile telefonda konuştuğunuzu ve ona aşağıdaki soruları sorduğunuzu düşünün. Graham Bell, size nasıl cevaplar vermiş olabilir? Paylaşınız.


a) Telefonu icat etmekteki maksadı ne olabilir?


Cevap : Telefonu icat etmekteki maksadı ne olabilir? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Günümüz teknolojisine baktığımız zaman gelecekteki teknolojinin ne kadar ileriye gideceğini tahmin edebiliyoruz. Çok daha ilerlemiş, yapay zeka ile desteklenmiş teknoloji bizim hayatımızda çok daha ileri adımlar atmamıza sebep olacaktır.

Graham Bell de telefonu buna benzer bir maksatla icat etmiştir. Telefonu ilk icat etme amacı sağırlara dualarında yardımcı olacak bir cihaz üretmek olmuştu. Annesi sağır ve dilsizdir. Babasının sağır ve dilsizler için birçok okul açması babasına yardım etmek amacıyla bu icada başlamıştır. Graham Bell sesleri mekanik alanda bir cihazın yardımıyla, diğer tarafa iletilmesiyle bunun insanlık için kullanılabilecek telgrafın yerini alabilecek büyük bir buluş olduğunu fark etti.


b) Alexander Graham Bell icadının günümüzde ulaştığı nokta için ne düşünüyor?


Cevap : Alexander Graham Bell icadının günümüzde ulaştığı nokta için ne düşünüyor? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Alexander Graham Bell’in icadı telefondur. Bugünkü kullandığımız telefondan çok daha farklıydı, amacı ilk başta uzaklardaki insanlarla iletişim kurmak haberleri daha kolay almak bir bakıma uzakları yakın etmekti.

Bugün kullandığımız noktaya gelindiğini bilse aklımı kaçırıyorum derdi. Galiba. Çünkü Düşünsenize o döneme göre telefon fotoğraf makinesi gibi fotoğraf çekebilecek çektiği fotoğrafı başka birisine gönderebilecek bilmek istediği bilgi Google’dan aratıp bulacak Kulaklığı takıp müzik dinleyecek parası kalmadığı zaman bir ATM nin yanına gidecek hesabındaki paradan biraz çekebilecek o dönemdeki bir insansın bunlar çok fazlaydı.

Hatta 20 yıl öncesine bile bunlar bayağı fazla geliyordu bugün akıllı telefonlar sizin yüzünüzü parmak izinizi tamamlayabiliyor. İstediğiniz sosyal medyada gezebiliyor fotoğraf çekebiliyor. Görüntülü konuşabiliyor müzik dinleyebiliyor internette sörf yapabiliyor vede canınız sıkıldığı zaman biraz zaman geçirmek için çıkarıp oyun oynayabiliyorsunuz cep telefonu Herkesin hayatı olmuş durumda yani.


c) İleriki zamanlarda mobil telefondan daha gelişmiş bir iletişim yöntemi ile aranması hususunda ne düşünür?


Cevap : İleriki zamanlarda mobil telefondan daha gelişmiş bir iletişim yöntemi ile aranması hususunda ne düşünür? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Mobil telefonlar 90 lı yıllarda ortaya çıkmış, son yirmi yılda ise yerini akıllı telefonlara bırakmıştır. Akıllı telefonlar günümüzde sizi görüntülü olarak karşıdaki ile görüştürebildiği gibi çok sayıda katılımcının bağlandığı toplu konferans şeklinde görüntülü de görüşme sağlayabilmektedir.

Akıllı telefonlar sadece bir telefon olarak kullanılmaz, aynı zaman da fotoğraf makinesi, mailleri okuyabileceğiniz bir bilgisayar vede sosyal medya üzerinden iletişime geçebileceğiniz bir internete bağlı bir aygıt haline gelmiştir.

Bu kadar gelişmiş bir cihazın sürekli gelişmesi kaçınılmaz bir durumdur. Gelecek yıllarda muhtemelen çok daha ileri teknolojiler gelişecek, insanlar akıllı telefonlara eski gözüyle bakmaya başlayacaklardır. Teknoloji son yıllarda o kadar fazla gelişmiştir ki günümüzde Şoförsüz arabalar dahi kullanılmaya başlanmıştır.


7. Sınıf Türkçe Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 151 Cevapları

6. ETKİNLİK


Soru : Aşağıdaki metni okuyunuz. Okuduğunuz metinden hareketle “başarılı olmada çalışma ve azmin önemi” konulu bilgilendirici bir metin yazınız. Yazınızı metinde olduğu gibi konuya uygun deyim, atasözü veya özdeyişlerle zenginleştiriniz.


Çalışkan Bir Buluşçu
(…) Küçük yaşlarından beri Edison çok çalışan, düşünüp deneyler yapmaktan usanmayan azimli biriydi. “Dehanın yüzde 1’i ilham, yüzde 99’u terdir.” sözü bugün onun unutulmaz sözleri arasında yer alıyor. Çalışkanlığının yanında azimli biri olduğunu ise elektrik ampulünü 1001. denemede bulduğunda ona sorulan bir soruya verdiği yanıt gösteriyor. Öyle ki 1000 kez başarısız olduğunu hatırlatan bir gazeteciye Edison, “Hayır.” diye yanıt veriyordu: “Elektrik ampulü 1001 adımda gerçekleştirilen bir buluştur.” (…)
Gökhan TOK


Cevap : “Başarılı olmada çalışma ve azmin önemi” konulu bilgilendirici bir metin yazınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Dünya çapındaki başarılı insanların profillerine baktığınız zaman çok çalışan boş vakitleri olmayan nerede bir bilgi varsa onu almaya çalışacağım araştırmacı meraklı başarı uğrunda kendini çalışmaya adayan insanlar olduklarını fark edersiniz.

Bu başarılı insanlar ister bilim adamı ister futbolcuyum isterse bir mimar veya profosyonel aktörlük yapan dünyanın tanıdığı ünlü bir film Yıldızı daha iyi başarıya giden yolda çok çalışmayı görürsünüz. Kimileri çok çalıştığını zarar fakat boş çalışır. Gereksiz yanlış çalışma taklitlerinden dolayı boşa çıkar doğru adımlar hedefinize doğru koyma koyduğunuz hedefe giderken yaptığımız çalışmalar doğru insanlarla tanışma size Önünde sonunda başarıya götürecektir.

Bir futbolcu düşünün başarılı olması için öncelikle becerisi olması gerekiyor. Becerisinin yanında disiplinli olması gerekir kötü alışkanlıkları olmaması lazımdır. Antrenman saatinden bir saat önce gelip antreman saatinden bir son 1 saat sonra çıkan kendini sürekli geliştirmeye çalışan senden iyi oyuncuları inceleyen araştıran geceleri evinde uykusunu tam alan futbolcu başarılı olur başarılı iyi futbolculara bakın Hayatta hep böyledir.


GELECEK DERSE HAZIRLIK


1. Doğada uzun süre yok olmayan sanayi ürünleri ile ilgili araştırma yapınız.


Cevap : Doğada uzun süre yok olmayan sanayi ürünleri ile ilgili araştırma yapınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Bazı atıklar doğadan binlerce yılda kaybolmazlar, bu tür atıkların varlığı, dünyamıza, ekolojik sisteme büyük zararlar vermektedir. Düşünmeden denize veya sokağımıza attığımız çöpler, çevreye ve doğal yaşama zarar vermektedir. Bu maddeler strafor iki milyon yıl

 • Cam şişe 4000 yıl,
 • plastik malzemeler 1000 yıl,
 • Su boruları 1000 yıl
 • Balık olası 600 yıl
 • Bebek  bezi 550 yıl
 • Deterjan 400 yıl
 • Pil 300 yıl
 • Alüminyum 100 yıl
 • Çakmak 100 yıl

Tahta parçaları, kutu kola, ciklet, kontaplak, izmarit gibi atık maddeler 15 yıldan az sürede doğadan kaybolur. Bunun gibi çöplerin geri dönüşüm depolarına gönderilerek yeniden kullanıma gönderilmesi en azından dünyanın hızlı bir şekilde dengesinin bozulmasını engellemiş oluruz.


2. Geçmişten günümüze ünlü Türk matematikçileri ile ilgili bir araştırma yapınız.


Cevap : Geçmişten günümüze ünlü Türk matematikçileri ile ilgili bir araştırma yapınız. konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.

Bugün matematiğin gelişiminde ciddi katkılar yapmış pek çok matematikçimiz bulunmaktadır bu matematikçilerimiz dan bazılarını burada tanıtacağız.

Harezmi: Horasan’da doğmuştur hayatının büyük bir bölümünü Bağdat’ta matematik astronomi ve coğrafya konularında çalışarak geçirmiştir cebirin kurucusu Harezmi nedir iki önemli kitabı vardır Cebir ve Hint hesabı

Hüseyin Tevfik Paşa ile doğmuştur genç yaşta İstanbul’a gelmiştir 1878 yılında Amerika’ya gönderilmiştir. Burada matematikle uğraşmış lineer Cebir adlı İngilizce kitabının burada yazmıştır. Arkandan kompleks sayılarla ilgili teorisinde ileri sürdüğü çarpımı 3 boyutlu uzaya uygulamanın bir yolunu bulmuştur.

Cahit Arf 1910’da yılında Selanik’te doğmuştur yükseköğretimi ne Fransa’da ecole normale spor et de tamamladı bir süre Galatasaray lisesinde matematik öğretmenliği yapmıştır. Doktorasını Almanya’da tamamlamıştır. Robert Koleji’nde matematik dersleri vermeye başlamıştır Amerika Birleşik Devletleri’nde araştırmalarda

Sentetik geometri problemlerinin cetvel ve Pergel yardımıyla çözülebileceği konusunda yaptığı çalışmalar Arf değişmezi ve Arf halkaları gibi literatürde adı ile anılan çalışmaların Arf Teoremi adı ile anılan teoremi matematik bilimine kazandırmıştır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Türkçe Kitabı 143-144-145-146-147-148-149-150-151. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
19 ve 20. Yüzyılda birçok buluşu ve icadın olması biz insanoğlunun sahip olduğu birçok kolaylığı ve insanı bizlere çok rahat bir şekilde sunmaktadır 19. Ve 20. Yüzyılda elektronik eşyaların yaygınlaşması ve bulunması farklı birçok icadın bulunması biz insanların hayatını kolaylaştır mıştır dünyanın dört bir yanında birçok bilim adamının yaptığı icat ve buluşlar insanların rahatı ve konforu için düşünülen ve bu alanda birçok yenilikler yapan araştırmalardan birkaç tanesidir
Rağde
Çok Teşekürlar türkçe cevaplarınız sayesinde öğretmenim bana artı verdi
Ateş arslan
Çok iyi kıralsın abi bi tanesin adammmm sın uydurmuyom çok çok iiiiiiyyyyyyiiiiii
U
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 15 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
  error: Content is protected !!