7. Sınıf Türkçe Kitabı Sayfa 65-66-67 Cevapları Meb Yayınları


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Kitabı Meb Yayınları Kitabı Gün Doğacak (Serbest Okuma Metni) Metni Cevapları Sayfa 65, 66, 67


Gün Doğacak (Serbest Okuma Metni) Metni Cevapları


7. Sınıf Türkçe Kitabı Meb Yayınları Sayfa 65-66-67


Küçük Çoban :  (Yemekten kalkar. Gene taşın üzerine oturur, gözleri bir noktada.) Tutsaklık bana zor geliyor diyorum ana. Ben köyümde özgür, dilediğimce yaşayayım istiyorum. Bu yolda ölmem gerekli ise bırak öleyim. Yeter ki benden sonra bu yamaçlarda koyun otlatacak küçük çobanlar, tarlalarda çalışacak gelinler, kızlar, ak sakallı dedeler tutsaklık nedir bilmesinler, özgür yaşasınlar. Büyük adamlar gibi konuşuyorsun. Büyümüş de küçülmüş gibisin.

Fatma Kadın :  Büyük adamlar gibi konuşuyorsun. Büyümüş de küçülmüş gibisin.

Küçük Çoban : Düşünüyorum ana… Düşündükçe de büyüyorum. Tüm düşünen insanlar böyledir. Sessizce, kimse farkında olmadan büyürler.

Fatma Kadın : Anaların yüreğindeki çocuk büyümez oğul.

Küçük Çoban : Bırak ben büyüyeyim ana. Yarın sürüyü Gökçepınar’a götüreceğim. Çocuk olmadığımı, büyüdüğümü anlayacaksın. (Silah sesleri duyulur. Fatma Kadın, Çoban’ın kolundan tutarak ayağa fırlar.)

Fatma Kadın : Onlar… Silah atıyorlar. Bir şeyler oldu herhâlde… Kalk!.. Topla sürüyü köye dönelim. Yarından tezi yok muhtarı göreyim. Sürüyü kime verecekse versin. Seni salamam buralara. Haydi çabuk ol! Topla sürüyü…


Cevap :

7. Sınıf Türkçe Kitabı Sayfa 65-66-67 Cevapları Meb Yayınları konusunda siz değerli öğrencilerimiz için soru bulunmamaktadır. Metni bir iki defa okumanız yeterli olacaktır. İyi dersler dileriz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

7. Sınıf Türkçe Kitabı Sayfa 65-66-67 Cevapları Meb Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!