8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 36-37-38 Cevapları MEB Yayınları

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Bir Ayet Tanıyorum: Ayet el- Kürsi ve Anlamı Cevapları Sayfa 36, 37, 38


Bir Ayet Tanıyorum: Ayet el- Kürsi ve Anlamı Cevapları


8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 36 Cevapları


Soru : Akşam yatarken hangi dua ve ayetleri okursunuz?


Cevap : Akşam yatarken hangi dua ve ayetleri okursunuz? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Gece yatağa girmeden önce elimizi, yüzümüzü yıkayıp, ayaklarımızı temizleyip yatağa temiz olarak girmemiz gerekir. Gece uyumadan önce peygamber efendimizin okuduğu ve bize öğütlediği sureleri okumamız gerekir.
Uykuyu bile kendimize bir ibadet haline getirebileceğimiz, güzel ameller biriktirebileceğimiz ve bundan gerektiğince alışkanlık haline getirerek istifade etmemiz gerekir. Gece yatmadan öv e okunacak dualar ile Allah’a sığınarak kendimizi Allah’a emanet etmiş oluruz. Bir saniye sonramızın bile ne olacağını bilmediğimiz bir hayat içerisinde uykuya dalarken dua okuyarak uyumak ruhumuzu temizler ve Allah’a teslim etmiş oluruz.


8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 37 Cevapları


8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 36-37-38 Cevapları MEB Yayınları
“8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 36-37-38. Sayfa Cevapları MEB Yayınları Ders Kitabı”

Okunuşu
Bismillâhirrahmânirrahîm.
Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühû sinetün velâ nevm, lehû mâ fis semâvâti ve mâ fil ard, men zellezî yeşfeu indehû illâ bi iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim ve mâ halfehüm, ve lâ yühîtûne bi şey’in min ilmihî illâ bimâ şâ’, vesia kürsiyyühüs semâvâti vel ard, ve lâ yeûdühû hifzuhümâ, ve hüvel aliyyül azîm.


Anlamı
Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. O daima diridir (hayydır), bütün varlığın idaresini yürüten (kayyum)dir. Onu ne uyuklama tutar ne de uyku. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi onundur. İzni olmadan huzurunda şefaat edecek olan kimdir? O, kullarının önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. Onlar ise onun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar. Onun sonsuz kudreti, gökleri ve yeri kaplar. Onları görüp gözetmek ona ağır gelmez. Gerçekten yüce ve büyük olan yalnızca odur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Biz Müslüman akşam zikirlerin de bolca salavat ve estağfurullah çekmelidir. Ayrıca akşam tesbih yerimizde sübhanallah ne ilahe illallah Allahu ekber gibi tesbihleri çekebiliriz. Akşam yatmadan önce eğer uykuya dalamıyor ve Ayetel Kürsi nas suresi Felak suresi İhlas suresini okuyarak huzura ve rahata edebiliriz. Bir müslüman inanarak ve güvenerek Allah’a dua ettiği zaman dua ederken peygamber efendimizi anar ve salavat getirirse elbette atlatan mayaca hiçbir sıkıntı yoktur.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.