8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 121-122. Sayfa Cevapları Nev Yayınları


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Hukuk Alanında Yapılan Yenilikler Cevapları Sayfa 121, 122


Hukuk Alanında Yapılan Yenilikler Cevapları


8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Yayınları Ders Kitabı Sayfa 122 Cevapları

 Soru/yorum


Soru : Bir ülkede iki farklı tarzda eğitim kurumu varsa eğitim birliği veya kültür birliği oluşur mu? Neden?


Cevap : Bir ülkede iki farklı tarzda eğitim kurumu varsa eğitim birliği veya kültür birliği oluşur mu? Neden? konusunun kısa ve farklı cevapları için TIKLAYINIZ.
Bir ülkede eğitim birliği olabilmesi için devletin tekbir düzen, eğitim politikası uygulaması gerekir. Farklı eğitim demek, farklı kültür oluşumu demektir. Farklı kültürlerin oluşturduğu düşünce yapısı milli bir amaç oluşturmayacağı için ülke içerisinde ayrılıkların sebebi olacaktır. Bunun en güzel örneği Osmanlı devletidir.
Osmanlı Devleti farklı eğitim kurumlarının bulunduğu belli bir eğitimin oluşturulamadığı, eğitim kurumlarının olduğu bir ülkeydi. Medreseler ve batılı tarzda eğitim veren okulların yanı sıra yabancı devletlerin kendi kültürlerini yaymaya çalıştığı okullar vede azınlıkların açtığı okullar bulunmaktaydı.
Mustafa Kemal Atatürk ülke içerisindeki bu ayrılıkları ortadan kaldırmak için azınlık okulları ve yabancı okulları milli eğitim bakanlığı kurarak buraya bağlamıştır. Azınlık okullarını kapatmış, ülke içerisinde bozgunluk çıkarmaları engellemiştir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 121-122. Sayfa Cevapları Nev Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti ilan ettikten sonra Türkiye Büyük millet meclisi'ni açmış burada yönetici olarak seçilmiş ve sistemi ile ülke yönetmeye başlamıştır Mustafa Kemal Atatürk eğitime büyük önem verirdi bir ülkede bulunan çocukların ve gençlerin eğitilmesi gerektiğini düşünürdü özellikle medreselerin kapatılması harf inkılabı ve yeni eğitim sistemine ayak uydurulması en büyük ilke ve inkılaplar arasındaydı ülkede bulunan farklı azınlıkların kurduğu okulların kendi eğitim sistemlerini yansıtması ve bu alanda açmış olduğu okulların ülkemize olumsuz yönde etkilediklerini düşünürdü öfkemiz de yeni eğitim sistemine uygun okullar açmış bu alanda çalışmalar yapmış.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!