8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 165. Sayfa Cevapları Nev Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 165. Sayfa Cevapları Nev Yayınları


İnkılap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Mustafa Kemal’e Suikast Girişimi Cevapları Sayfa 165


Mustafa Kemal’e Suikast Girişimi Metni Cevapları


8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Yayınları Ders Kitabı Sayfa 165 Cevapları

Soru: Mustafa Kemal’e suikast düzenleyen kişilerin hedefi sizce nedir? Mustafa Kemal’in suikast girişiminden sonra söylediği sözün ne anlama geldiğini arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap :

Mustafa Kemal’e suikast düzenleyen kişilerin hedefi Mustafa Kemal Atatürk’ü ortadan kaldırarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını önlemektir.

Türkiye’nin kurulmasını önleyip çöküş dönemine devam edeceğini düşünmektedirler. Mustafa Kemal suikasttan sonra söylediği söz ile Türkiye Cumhuriyeti’nin yıkılmayacağını ve ilelebet devam edeceğini söylemektedir. Bu söz de gerçekliğini göstermiş ve yıkılmayarak bu güne gelmiş ve güçlenerek büyümeye devam etmektedir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 165. Sayfa Cevapları Nev Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Mustafa Kemal Atatürk'e suikast düzenlenmesi ve bunun uygulanması Mustafa Kemal Atatürk ortadan kaldırarak Türkiye büyük cumhuriyeti'ne büyük darbe bulunması anlamına gelmektedir Mustafa Kemal Atatürk yeniliklere inkılapları ve ileri görüşlülüğü ne Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanlardan kurtarmayı başarmış ve yepyeni bir devlet kurarak Türk milletini yeniliklere ve cumhuriyete kavuşturmuştur bunu istemeyen iç ve dış tehditlere sebebiyet veren birçok suikast girişimi olabilir bunun sebebi Mustafa Kemal Atatürk'ün çok iyi bir komutan olması ve çok iyi bir yönetici olması gelmektedir
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak