8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 201-202-203-204-205. Sayfa Cevapları Nev Yayınları | Forum Sayfa Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 201-202-203-204-205. Sayfa Cevapları Nev Yayınları


İnkılap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı İkinci Dünya Savaşı ve Türkiye’ye Etkileri Cevapları Sayfa 201, 202, 203, 204, 205


Atatürk’ün İkinci Dünya Savaşı Öncesi Tespitleri Metni Cevapları


8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Yayınları Ders Kitabı Sayfa 202 Cevapları

Soru: Dünya devletlerinin Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra aralarında çözemedikleri sorunların İkinci Dünya Savaşı’nın çıkmasına etkisi olmuş mudur? Neden? Görüşlerinizi söyleyiniz.


Cevap : Evet olmuştur. Her devlet kendi çıkarlarını düşünmektedir. İstedikleri politikaları yerine getiremedikleri için yani kimi devletin toprak istemesi, kimi devlet kaynak olan yerleri istemesi kimileri de sıcak denizlere inmek istemesi amaçlarını gerçekleştiremedikleri için yeni bir savaşa zemin hazırlanmış olmuştur.


Soru: Savaşlarda nükleer silah kullanılması konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi söyleyiniz.


Cevap : Bence yanlış bir savaşma sitilidir. Çünkü nükleer silahlar insanları tamamen ortadan kaldırabilir, genlerin bozulmalarına sebep olabilir. Böyle silahlar pek çok insana zarar verdiği için adil bir savaş statüsünde olmaz.


Soru: Birleşmiş Milletler Teşkilatının görevleri hakkında bir araştırma yapınız.


Cevap : Dünya barışını, güvenliğini sağlamak, uluslar arasında ekonomik, toplumsal işbirliğini oluşturmak için kurulan bir örgüttür. Kuruluş amacı sosyal eşitliği sağlamak için kurulduklarını söylemektedirler.


8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Yayınları Ders Kitabı Sayfa 205 Cevapları

Soru: İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra şehirlere yapılan göçler sizce ne gibi sorunlara neden olmuştur? Düşüncelerinizi belirtiniz.


Cevap : Şehirlere yapılan göçler doğrultusunda mülteci sorununun başlamasına sebep olmuştur. Mülteci sorunu oluşmuş, nüfus fazlalaşmış, ülke ekonomik olarak çökmüş ve bir sürü suçlar ortaya çıkmıştır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı 201-202-203-204-205. Sayfa Cevapları Nev Yayınları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Türkiye Cumhuriyeti ikinci Dünya savaşı'na girmesine rağmen etkilerini ve tehditlerine hissetmiştir işte olan savaşlar ve tehditler Türk milletini ciddi şekilde etkilenmiştir özellikle bir bölüm toprakların kaybedilmesi ve sömürgeye uğraması Türk halkını büyük kayıplara uğratmıştır bunu gören Türk milleti ve Mustafa Kemal Atatürk çok üzülmüştür bunun için elinden gelen tüm müdahalelere savaşları yapmışlardır birçok kayın vermelerine rağmen başarıyla Türk topraklarının yeniden kazanmışlardır
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 15 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak