8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Bir-Yay Yayınevi Sayfa 184-185-186-187-188 Cevapları


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Bir-Yay Yayınevi Atatürk döneminde Türk Dış Politikasında Yaşanan Gelişmeler Cevapları Sayfa 184, 185, 186, 187, 188


Atatürk döneminde Türk Dış Politikasında Yaşanan Gelişmeler Cevapları


8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Bir-Yay Yayınevi Sayfa 184-185-186-187-188 Cevapları

Soru : Atatürk Dönemi’nde uluslararası sorunların çözümünde ortaya konulan yaklaşımın temel özelliklerini araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap :
Atatürk Dönemi’nde uluslararası sorunların çözümünde ortaya konulan yaklaşımın temel özelliği “yurtta barış Dünya’ da barış” ilkesine uyulması, çağdaş ve milli çıkarlar göz önünde tutularak yaklaşımlar yapılmıştır. Atatürk’ ün dış politikalar için uyguladığı akılcı ve millet çıkarlarını üstte tutan yaklaşımı takdir gerektirir.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Bir-Yay Yayınevi Sayfa 185 Cevapları

Soru : Türkiye’nin yabancı okullar konusundaki bu tutumunu dış politika açısından nasıl değerlendiriyorsunuz?


Cevap :  İç işlemlerimize karışılmaması ve ayrı tutulması açısından çok beğeniyorum. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Bir-Yay Yayınevi Sayfa 184-185-186-187-188 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Mustafa Kemal Atatürk yönetimde olduğu zaman dış ve iç politikasının yönetimini Barış çerçevesi içerisinde ve çeşitli yenilikleri ayak uydurarak ülkemizin ekonomisine sarsmadan ve destek vererek yön verdiğini bilmekteyiz. Mustafa Kemal Atatürk ekonomik ve sosyal alanda birçok gelişmeler yapmış insanlar iş imkanı vermesi Ayrıca bilgisizliği ve cehaleti ortadan kaldırmak için ıyafet ve şapka inkılabı Ayrıca harf inkılabı ile yeniliklere ayak uyduran bir devlet haline getirmiştir. Mustafa Kemal Atatürk'ün yurtta sulh cihanda sulh sözünde anlatılmak istenen barış'ın ne kadar önemli olduğunu savaşın insanlara sadece zarar verdiğini ifade etmektedir. Savaşın olduğu bir ülkede insanlar çeşitli hak ve özgürlüklerinden uzak bir şekilde yaşayabildiğini belirtmiştir. Barış insanların mutluluk huzur ve yeniliklerin kapısını açmaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!